22.6.2013 Oblastní výstava psů, Náměšť na Hané

https://img8.rajce.idnes.cz/d0801/8/8324/8324145_ebd8626916cd0505b7bc520e83ca7d4e/images/DSC_2271.jpg?ver=2

rozhodčí: Mgr. Milan Hampl

třída: otevřená (1 pes)

posudek: černý pes, 62 cm, tmavé oko, chrup úplný, zkus nůžkový, celkový popis: Dospělý jedinec středně silné kostry, ušlechtilé hlavy, rovný hřbet, správně nasazený prut, dobrá mechanika a úhlení končetin, Pes by se mohl lépe prezentovat v kruhu.

známka: V1, VT, OV

fotky: zde

 

Jak to probíhalo:

očima Fíba: Ach jo, proč vstáváme tak brzo, jedeme MHD a zase musím mít koš, ale já to paničce vrátím a udělám jí hezkých pár modřin na nohách. Kde to jsme, jůůůů tolik pejsků, musím je všechny očuchat :D Jdeme si zkusit běhání dokola v kruhu, hmmmm zase výstava, ale já bych si radši čuchal tady ty muldy :D Jéé co to je za pána....ale fuj, proč mi dává tu věc na záda, na to já stát nebudu, pojď pryč, tatííííí zachraň mě...já to nechci, nebudu to dělat. Prohlídka zubů, fuj, proč je na mě ten pán tak zlý a strká mi prsty až do krku :( Ach jo, tady se mi vůbec nelíbí, necpi mi furt to sušené maso, nechci ho.....tak jo, dej mi kousek a já tu teda chvilku postojím....jen ať už na mě ten pán nesahá... Konečně jdeme ven z kruhu, panička se usmívá...pche bavit se s ní teda nebudu...ne ani když mí dá mlsky!!!

 

očima paničky: Ježišikriste, co mě to napadlo...a proč mě nikdo nezastavil!!! Jestli se do té Náměšti dostaneme, tak to bude zázrak. Vstávání ve 3:30 ráno, tak na to dlouho nezapomenu..... 7:07 stojíme před Olomoucí, která nepřijímá vlaky, kvůli technickým problémům nebo co. Hm, poslední a jediný autobus do Náměšti nám jede 7:10...to asi neklapne. Obtelefonovávám všechny možné známé i neznámé.....Po osmé hodině se ozývá Martínka s tím, že má pro nás odvoz (když už jsme se skoro otáčeli na patě a šli na zpáteční vlak). Nejhodnější Terezka (slečna od Honzy Procházky) nás do Náměšti odvezla.
Konečně stojíme před kruhem, před námi je 13 psů, jeden z nich dostává D, což mě moc neuklidňuje. Jdeme na řadu, běháme dvě kolečka a pak ještě po diagonále, v těch dírách v trávě jsem se naštěstí nezabila ani jsem neupadla. Stavím Fíba na desku a pak rozhodčí na něj bere metr.....a to je konec.....následuje nekonečné zápasení s Fíbem a řeči rozhodčího "tak už ho konečně postavte, ježišmarjá..." a dále to raději nebudu rozvádět. Nic z toho jsem nekomentovala, jen na otázku "Chodíte s ním vůbec ven?" jsem se zasmála a odpověděla, že ano. Určitě nás z kruhu vyhodí, to bude ostuda.... Konec měření, není možné....Následuje prohlídka zubů, ze které se už Fíbo ale nevykroutí. Když mu strčil prst skoro až do krku, měla jsem pocit, že mu vykloubí čelist, ale oba jsme to ustáli. Rozhodčí poodešel a já konečně Fíba "přemluvila" aby chvíli na to sušené maso postál. Zaslechla jsem známku V a taky velkou ránu, jak mi spadl kámen ze srdce.

Uf, za oblastního vítěze jsme nedostali ani stuhu ani medaili a tak jsme si jen zašli pro dáreček ke stánku 4dox (kde dostal dárek každý, kdo přišel s jejich výrobkem - máme od nich obojek se jménem), vyfotili jsme se u zámku a frrrrrrrrr domů. Po 12ti hodinách zpět na bytě jsme všichni padli a spali a spali...

 

Ponaučení, na výstavu, která je dál jak 10min. od Brna už NIKDY!!!