6. menší rodinný sraz

datum: 31.5. - 1.6.2014

místo: Beskydy - Lysá hora, Ondřejník

účast: Ambra od Perlové Studánky

           Abbey Viktorie Out of Control - Viky

           Abbey Artuš Out of Control - Artuš

           Abbey James Out of Control - Atrei

           Abbey Monty Out of Control - Fíbo

fotky: moje fotky

          Pavel Karas

Beskydský sraz zorganizovala vlastně Darča a bylo to vynikající. Z Brna jsme se vypravili se Soňkou autem a po několika málo peripetiích jsme dorazili až na tenisové kurty k Darči. Pesany jsme vzali k nedaleké řece a vyčkávali příjezdu místních obyvatel - Terky, Páji a Artuška. 

Po skvělém obědě s plnými bříšky jsme vyrazili na výstup na Lysou horu. Šli jsme z Malenovic a musím říct, že už pod prvním "kopečkem" jsem myslela, že umřu - nejen vyčerpáním, ale taky hanbou nad mou neexistující fyzičkou. Musím ale moc poděkovat ostatním "účastníkům výstupu", že na mě vždycky trpělivě čekali, nechali mě asi minutu vydýchat a už mě hnali výš a výš. Cestou nás zastihla malá sprška, ale v odpoledních hodinách jsme dosáhli kýženého vrcholu Lysé hory!!! Nahoře to bylo úžobájo :) Zanechali jsme svůj otisk prstu na "hladícím bodě", rozhlédli se po okolí, převlékli se do suchého, zamávali do kamery a zapadli na něco k snědku do blízké hospůdky. 

S pocitem, že sestup dolů bude brnkačka a úsměvem na rtech jsem vyrazila "vzhůru dolů" a domů. Teda víc, než při cestě dolů mě ještě nikdy nohy a kolena nebolely :D Stavili jsme se ještě na medvědí skálu, Soňka se tam statečně vyfotila a pak už nic nebránilo odpočinku. Naštěstí má Terezka nedaleko luxusní chatu, kde jsme složili hlavy. 

Druhý den ráno jsem si přála umřít a myslela jsem, že dnešní "výstup po vrstevnici" opravdu vynechám, ale všichni ostatní se tvářili, jakože je vůbec nic nebolí, tak jsem zatla zuby a nelitovala jsem. Po zvládnutí menší sjezdovky, byl výšlap na Ondřejník opravdu po vrstevnici, krásná cesta lesem. 

Po návratu jsme se, ač velmi neradi, museli rozloučit a se Soňkou jsme vyrazily zpět do milovaného Brna. 

Úžasná akce, kterou jsme před státnicemi potřebovali. Říkala jsem si, že výstup na Lysou mi asi stačí jednou za sezonu, ale s naší flatí rodinou bych tam klidně chodila i častěji (ale rozhodně ne každý den jako Darča, to by mě doslova zabilo). :-*