Jak to celé probíhalo

Velmi brzy ráno jsme se sešli na KK Zetor v Líšni. Na zkoušku ZOP nastoupilo 7 pejsků a na zkoušku ZPU1 pejsci dva. Nejprve šli po dvojicích na řadu ZOPkaři, my jsme šli až ve třetí dvojici a Fíbo začínal odložením. Pěkně jsem ho položila, řekla "zůstaň" a odešla, asi po 20-ti krocích se otočím a Fíbo stojí a vesele si čmuchá, LUMP!!! Vrátila jsem se a důrazněji ho položila znovu. Zůstal už hezky ležet, jen se ještě musel teatrálně podrbat, ale zase lehl, což mi udělalo velkou radost.

Když docvičil pejsek před námi, šli jsme na přivolání. Fíbo se ode mně nechtěl moc vzdálit na povel "volno", ale pak si přecejen šel kousek čmuchat, pan rozhodčí zavele "přivolat" a na moje "ke mně" hezky přiběhl i s předsednutím. Při chůzi u nohy na vodítku šel Fíbo docela hezky do všech směrů, občas se začuchal, ale nezastavil. Při obratech u nohy mi udělal vekou radost, nemotal se, nepletl si "vlevo bok" a "čelem vzad" a krásně se přiřazoval. Chůze u nohy bez vodítka byla trochu dramatická, když rozhodčí zavelel "čelem vzad" a já po pár krocích zjistila, že nemám psa :D Fíbo si vesele čuchal asi 2 metry za mnou, tak jsem povel zopakovala, chvíli počkala až se ten loudálek přiřadí a šli jsme dále :D Polohy u nohy taky hezky splnil, jen po posledním sedu uznal, že už se dlouho nic neděje a tak si lehl.

https://img1.rajce.idnes.cz/d0103/8/8878/8878082_57640c4180b2f82e67ac3ee85dd7835f/images/zkousky_152.jpg?ver=2

 

Po základní části byli na řadě pejsci na ZPU1. Po jejich odcvičení jsme šli na skupinové cviky. Chůze u nohy ve skupině se mi teda vůbec nelíbila, Fíbo si šel jak na vycházku, metr od nohy a rozhlížel se po zajících. U poloh u nohy si nejsem vědoma chyby, ale asi tam nějaká byla, když nám rozhodčí dal 8 (nejspíš jsem to vytěsnila :D). Přechod přes nepříjemný materiál - dřevěné desky s mezerami zvládl skvěle a přenesení nám také nečiní žádné potíže. Zmrzlí, ale šťastní jsme se dočkali verdiktu VÝBORNĚ!!! :)

 

Jo a nechci na to moc upozorňovat, ale překonali jsme mamču Abbey :-*

Pár foteček od Soni Šabacké zde.