2011

31.12.2011

Silvestr...už jsem velký kluk a vůbec jsem se nebál. Spíš jsem byl naštvaný, že mě ty rány pořád budí a hlasitě jsem štěkal. Jen ať to každý slyší. Po půl hodině se vše uklidnilo a já jsem se konečně do toho Nového roku mohl pěkně do růžova vyspinkat.

Jen to nejlepší do Nového roku, mnoho úspěchů a splněných přání přeje Fíbo, Vendy a Adam :-*

 

24.12.2011

Štědrej večer nástal... :) Nevím, jestli Ježíšek opravdu existuje, ale dárků pod stromečkem jsem měl nejvíc já, stal jsem se tak nejhodnějším členem rodiny! Některé dárky se daly dokonce hned sníst a taky se po nich jen zaprášilo. Hned jsem zkoušel nový obojek se svým jménem a jsem prostě fešák. Dostal jsem taky kožešinového dummy, nejradši bych si ho žužlal pěkně v pelíšku, ale panička mi to nedovolila :( alespoň jsme ho hned druhý den vyzkoušeli na procházce, stejně jako novou reflexní vestu a pamlskovník. Panička mě samozřejmě se vším vyfotila, tak si ty dary můžete prohlédnout ve fotogalerii.

(fotky po kliknutí na obrázek)

 

15.12.2011

Poprvé jsem byl u holiče a teď jsem ještě krásnější než kdykoli předtím. A ani to moc dlouho netrvalo, jen 45 minut a už si mě panička vedla domů vymydleného a ostříhaného. První krok k úspěchu na výstavě byl učiněn. Trénujeme taky běhání dokola, ale to mě moc nebaví, mnohem raději skáču jako srnka a koušu do vodítka. A nějaký postoj...PCHE o tom si můžete nechat jen zdát :) Fotky před a po stříhání zde.

 

2.12.2011

Včera večer k nám Klára přivezla Angie, je to malá fenečka (kříženec). Zpočátku jsme si moc do oka nepadli, já jsem si s ní chtěl hned hrát a kousal jsem ji do obojku a skákal na ni, ale jí se to vůbec nelíbilo a dost na mě vyjížděla. Panička nás musela občas oddělit. V noci jsme ale byli v klidu a druhý den ráno jsme šli na psí výběh v Černých polích. Honili jsme se, tahali se o klacek, chodili přes kladinu, no paráda. V bytě mi Angie zabrala moje oblíbené místečko v papasanu, trošku jsem se bál, že mě páníčci testují a když bude Angie moc hodná, tak mě za ni vymění. Trošku jsem žárlil, ale ukázalo se, že naprosto neoprávněně. Nakonec mi po Angie bylo i malinko smutno :)

(fotky po kliknutí na obrázek)

 

22.11.2011

Ráno jsme vyšli z domu a na zemi bylo něco bílého a studilo to. Panička volala: "Fíbo, to je snížek, sníh!" :) Prohlížel jsem si ho a čmuchal co mi síly stačili. Těším se až bude sněhu více, to se pěkně vyřádím :) Odpoledne jsme jeli na Panskou Líchu a tam jsme se procházeli v lese. Je to tam parádní, stejně jako v Soběšicích, kde jsme tento týden taky byli na průzkum.

(fotky po kliknutí na obrázek)

 

13.11.2011

Je mi 6 měsíců :) Musel jsem to oslavit koupáním v řece, což se paničce moc nelíbilo, ale když jsem ji tam málem stáhl taky, tak mě radši pustila :D Hehe vím, jak na ni. Fotky zde.

 

30.10.2011

Dneska jsme byli na Mohyle pouštět draka :D To byla sranda, chtěl jsem překousat tu šňůrku, ale nedovolili mi to :( Nevadí, aspoň jsem všechny honil, když běželi s drakem do kopce, a když spadl, pořádal jsem na něj útoky :D Fotky z drakiády zde.

 

28.10.2011

Včera jsme byli na procházce až na Cvilíně a dneska jsme šli na zahrádku. Tam jsem se seznamoval s kočičkama. Chtěl jsem si s nimi hrát, ale ony spíše vypadaly, že mě sežerou nebo mi přinejmenším vyškrábou oči. Dvě s námi chtěly jít až domů, ale panička je zahnala :)

 

30.9.2011

Jeli jsme se podívat do Moravan za Viky a Abbey. Udělali jsme si moc hezkou procházku po poli a lesem a nakonec jsme se na zahrádce přetahovali o uzel. Soňa mě taky hezky postavila do postoje, i ocáskem jsem zavrtěl :)

(fotky po kliknutí na obrázek)

 

4.9.2011

Můj první cvičák. Tolik pejsků jsem pohromadě ještě neviděl. Škoda jen, že si nemůžeme hrát, ale aspoň se naučíme něco nového. Zatím procvičujeme povely "ke mně" a "sedni". Chodí sem i brácha Arny a je moc šikovný.

(fotky po kliknutí na obrázek)

 

srpen 2011

Na konci srpna odjela panička na týden pryč a staral se o mě Adam. Ale protože musel taky chodit do práce, vozil mě každý den k Soni. První den mě tam dokonce nechal přes noc. To se mi ale vůbec nelíbilo, spát v cizím prostředí, venku a ještě bez deky? No to v žádném případě, ve tři ráno jsem se vzbudil a musel jsem dát hlasitě najevo, jak moc se mi to nelíbí...dozvěděli se o tom všichni :D
Další dny si tedy pro mě Adam jezdil i večer a vozil mě zpátky domů. Jeden den mě píchla do pacinky včela, ale protože jsem velký a statečný pejsek, jen jsem trochu zanaříkal a hned jak mi to Adámek pofoukal, zase jsem spokojeně usnul.

 

6.8.2011

Jeli jsme na naše první setkání flat coated retrieverů do chovatelské stanice Bohemia Luxyvett (https://www.bohemia-luxyvett.webz.cz/). Byla tu i ségra Viky a bráchové Villík a Atrei. Atrei se mi moc nelíbil a trochu jsme se prali. Bohužel nám nevyšlo počasí a celý den hodně pršelo. Všichni pejsci jsme šli k nedalekému rybníku a tam se koupali, ale já jsem se bál, aby mě ti velicí pejsci neušlapali a tak jsme se s Viky radši honili po poli. Doufám, že příští rok pojedeme zase a snad bude i lepší počasí.

 

4.8.2011

Dneska jsme poprvé jeli na procházku do Lužánek. Dostal jsem náhubek, ale vůbec se mi nelíbí a rozhodně s ním chodit nebudu. V Lužánkách na nás čekala Klára s Tobim. Nejdříve jsme si spolu hezky hráli, ale pak jsem chtěl ten klacek, co měl Tobi a jemu se to nelíbilo a rafl mě do čumáčku. Moc to bolelo a já jsem hlasitě plakal, ale panička mě hezky utěšila a s Tobim jsme se zase usmířili. Pro jistotu jsme dostali každý svůj klacek. Doufám, že do Lužánek budem chodit častěji, moc se mi tu líbí.

(fotky po kliknutí na obrázek)

 

17.7.2011

Moje první opravdové koupání v řece se konalo právě dnes. Umím plavat a voda se mi moc líbí, akorát byl v řece hodně veliký proud a tak mě musela panička přidržovat, abych neodplaval až do moře :D Řádění u řeky mě docela zmohlo a tak jsem si potom hezky schrupnul na zahradě :) Byl to parádní den.

(fotky po kliknutí na obrázek)

 

4.7.2011

Dneska byl pro mě hodně perný den. Dopoledne pro mě přijela Vendulka autobusem, ale protože jsem od Soni dostal hodně věcí, zpátky jsme jeli autem. Moc se mi to nelíbilo a chtěl jsem ještě zůstat u maminky a u sourozenců, takže jsem to v autě dával hlasitě najevo. Venda říkala, že nejsem pejsek, ale opice podle toho, jak řvu. Na bytě v Brně jsme byli jen chvilku, to jsem prospal, pak mě dali do psí cestovní tašky a nasedli jsme do šaliny. Tam jsem ještě chvíli koncertoval, ale pak jsem se uklidnil a i ve vlaku (3,5 hodiny) jsem byl moc hodný. Z nádraží jsem šel pěšky a oňufával to nové prostředí. Doma na mě čekala taky babča Miruška. Líbí se mi tu, celou noc jsem klidně spinkal.

 

29.6.2011

Jeli jsme zase na veterinu, tentokrát na očkování. V ordinaci nás vypustili a mohli jsme ji celou prozkoumat. Príííííííma!!! Pak nás očkovali, ale já jsem si toho skoro ani nevšiml. Jsem moc statečný a šikovný :) Pan doktor taky kontroloval, jestli nám klukům sestoupla varlata a ty moje jsou prý přímo výstavní :)

 

28.6.2011

Přijela Venda s Adamem, jůůůůůůůů, už jsem myslel, že na mě zapomněli. Mám je rád, zase jsme spolu řádili na zahradě. Prý už jen pár dní a odvezou si mě k sobě domů. Těším se, ale bude mi smutno po mamince, sourozencích a po Soni.

 

25.6.2011

Ráno jsme dostali na papání jogurt a po něm jsme hned všichni museli jít do vany. To bylo žůůžo. Miluju vodu. Hezky jsem se rozvalil a nechal se pěkně umýt :) Na uschnutí nás všechny vzali zase na zahradu na sluníčko. Zahrada je parádní, sem tam se dá i někde něco ukousnout, když se zrovna nikdo nedívá :)

 

23.6.2011

Ráno jsme jeli k veterináři na tetování. To bolelo!!! Nejprve jsem moc plakal, ale potom bolest přešla a ted mám v oušku krásné zelené číslo 2992.

S bráchou Artíkem a ségrou Nessinkou jsme dneska měli výlet na opravdickou velkou zahradu. Jůůů tolik prostoru a věcí ke zkoumání. Odpoledne jsme šli na zahradu už úplně všichni a náležitě jsme si to užili :)

 

21.6.2011

Dneska nás chtěla Soňa fotit v nějakém divném postoji, ale já jsem se nenechal. Vždycky jsem stál jen chviličku a obhlížel okolí, kam bych jen utekl. Taky se ukázalo, že jsem pravý flatík a moc rád pobíhám nekontrolovatelně sem a tam jako blesk. Mám přece radost ze života! :)

 

20.6.2011

Za pár dní přijela Vendulka s Adamem ještě jednou. Už vím, že patří ke mně a těším se, až s nimi pojedu domů :) Přijela i slečna z veteriny a dávala nám odčervovací pastu a stříhala drápky. Všichni sourozenci pastu spořádaně spolkli, jen já jsem se musel předvést a pastu jsem vyplivl. Za to jsem dostal novou dávku pasty, ale také piškotek. Jsem to ale vychytralý kluk!!!

 

17.6.2011

Zase sem přijeli ti dva, co mi říkají Fíbo. Poznal jsem je po čichu. Je s nimi legrace. Jmenují se Venda a Adam a nechají nás ožužlávat jim tkaničky, hází nám balonky a tahají se s námi o uzlík. Až jsem z toho všeho hraní byl tak unavený, že jsem té voňavé slečně usnul v klíně. To se mi hezky spinkalo :)

 

13.6.2011

Dneska jsem si sednul vedle nohy od paničky Soni, a když se nedívala, tak jsem do ní šťouchal packou. Jakmile se na mě podívala, dělal jsem jakože nic a vykulil jsem na ni ty moje modré kukadla. Byla to legrace :)

 

9.6.2011

Přijeli se sem podívat nějací neznámí lidi. Na ségry se ani nepodívali, zato nás kluky zkoumali velmi podrobně. Líbil se jim brácha modrásek, ale ten celou jejich návštěvu prospal. Pěkně jsem je očuchal a hezky voněli. Taky měli super boty s tkaničkama na kousání, ty jsou bezva. Nakonec se fotili jen se mnou a říkali mi Fíbo...hmm, že bych měl jít k těm lidem domů už napořád? No nevím nevím, ale dám jim ještě šanci :)

 

4.6.2011

Je ze mě pravý flatík. Miluju vodu tak moc, že jsem chtěl dneska spinkat v misce, ale voda mi třikrát natekla do nosu, tak jsem se nakonec rozložil vedle misky.

 

31.5.2011

Poprvé jsme dostali kašičku. To byla dobrota!!! Tak moc jsem se napapal, že už mě nožičky neunesly a usnul jsem v misce.

Další den jsme dostali zase kašičku, ale miska mi před čumáčkem pořád uhýbala a taky mi klouzaly nožičky po tom igelitu. Musel jsem hodně křičet a plakat, abych všem dal najevo, co se mi to děje za příkoří.

 

29.5.2011

Dnes bylo krásné počasí a tak jsme šli poprvé ven na zahradu. Tolik věcí k prozkoumávání. Jůůůůů to byla paráda. A hrát si a vrčet na sebe se ségrou Trikolorkou je taky super zábava.

 

24.5.2011

Dneska jsme poprvé byli na veterině, pan doktor nás prohlédl a dostali jsme odčervovací pastu.

 

20.5.2011

Někteří bráchové a ségry už se snaží postavit na vlastní nožičky. Já jsem se dnes dokonce sám hezky posadil. Byl jsem z toho trošku zmatený :D

 

13.5.2011

Jsem na světě!!! Narodil jsem se jako poslední v 4:08 ráno a čekali na mě přes hodinu :) Pátek 13. je rozhodně můj šťastný den! Panička Soňa byla ale tak unavená, že jsem světlezelenou mašličku dostal až druhý den. Nevadí, ostatní sourozenci mašličku měli, takže si mě panička nemůže s nikým splést :)

Hned druhý den už mám přezdívku pohodář. Vůbec nepláču a kam dolezu, tam se rozložím a spokojeně usnu :)