2012

31.12.2012 Šťastný Nový rok 2013

https://img9.rajce.idnes.cz/d0903/7/7454/7454176_c37e4a5ea4a13e610bdd6fa26a9f98af/images/pf.jpg?ver=2

Do Nového roku 2013 přejeme všem hlavně zdraví, štěstí, lásku, mnoho splněných přání a mnoho úspěchů, ať už na poli výstavním či na lovecké dráze.

 

Naše plány na příští rok jsou více než velkolepé, ale budu ráda, když z nich splníme alespoň něco. Držte nám pěstičky a přejte hlavně zdraví.

 

Snad nám v tom Novém roce bude přát naše šťastná třináctka!!!

 

Pac a pusu

Vendy + Fíbo :-*

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30.12.2012 Procházka s bráchou Arnym

Vánoční prázdniny trávíme v Krnově, a proto jsme se s Niki (paničkou Arnyho) dohodly, že je na čase se zase navštívit. Zvolili jsme stejnou trasu jako minule - loukami a lesy Cvilína. Hned na úvod Fíbo na Arnyho samozřejmě vrčel a vůbec brblal a skučel až jsem koukala, ale po chvíli se uklidnil a tak jsme je pustili z vodítka. Arny se nadšeně rozběhl k Fíbovi, ten zavrčel, přeměřil si ho v kouhoutku, chtěl naskočit a už byli v sobě a přepočítávali si zuby. Chvíli nám to trvalo, než jsme je od sebe odtrhli, a Fíbo dostal pěkný vylágoš... Ani jednomu se však nic nestalo, jen na sebe potřebovali udělat bububu!

Mrzí mě, že je Fíbo takový protiva, Arny se ho pak trošku bál, nebo lépe řečeno měl z něj respekt a nechtěl se s ním ani tahat o klacek. Kdo by taky chtěl, s takovým protivou!!!

Fíbo byl pak uražený a nechtěl se vedle Arnyho ani fotit :D Na procházce jsme potkali i srnky a překvapilo mě, jak rychle se Fíbo vydal zpátky, když jsem na něj zapískala :) Kluci už si pak do vlasů nevjeli, ale ani si spolu nehráli :( Ale Arny vypadal jako pohodář a možná, kdyby měli šanci se potkávat častěji, tak by Fíboše to vrčení přešlo.

Na louce jsme zkusili s Arnym postoj a na sušené masíčko stál docela hezky, vrtěl ocáskem a spokojeně maso žužlal :) Pak proběhl křovím a vyběhl obsypaný bodláky, zacuchané ucho a ocas jsou zralí tak na ostříhání, ale věřím, že se to Niki podařilo vyčesat :D
Těším se na další setkání, snad v poklidnější atmosféře ;)

(pár fotek po kliknutí na obrázek)

https://img9.rajce.idnes.cz/d0903/7/7454/7454176_c37e4a5ea4a13e610bdd6fa26a9f98af/images/P1160835.jpg?ver=2

 

27.12.2012

Jupííííííííííí bráška Artuš konečně odtajnil svůj web. O něm, jeho páníčcích a společných zážitcích se ode dneška dočtete na jeho stránkách www.psi-cestovani.eu Stánky se opravdu moc povedly a je to pro nás krásný (po)Vánoční dárek ;)

Menší dáreček dostal také náš web a jeho příznivci, konečně jsem dodělala videogalerii a tak se můžete (snad) pokochat pár videi, které vám zase více přiblíží Fíboškův život a jeho soužití s námi ;) Videa najdete v nové záložce Videogalerie :) Doufám, že se budou líbit!!!

Jeden malý dárek je ještě na cestě ;)

 

17.12.2012 Výsledky vyšetření

Volala nám paní doktorka. Výsledky vyšetření na plísně jsou negativní, ale je tam pozitivní test na staphylococcus intermedius. Samozřejmě se léčí ATB :( Má se tři týdny přeléčit a pak by to mělo být lepší a začít zarůstat. Paní doktorka nám doporučila ATB doxycyclin, měly by být ohleduplné. Zároveň dostává Fíbo hlívu ústřičnou, vit. E a lososový olej na podporu imunity. ATB jsme vyzvedli a zatím je snáší dobře, dostává je před jídlem a nezvrací.

I když jsem neměla moc radost, paní doktorka mě ubezpečila, že je to lepší, než kdyby se prokázaly ty plísně. Také říkala, že je tam podezření na juvenilní celulitidu (něco jako akné). Fíbo tedy žádné pupínky nemá a doufám, že ani mít nebude. Vykoupali jsme ho v šamponu se sírou a dehtem (uklidňuje kůži), ale drbká se vesele dál (ne do krve, jen se sem tam podrbe), alespoň je čisťoučký ;)

 

9.12.2012 Trénink s Kristýnou

Tentokrát jsme trénovali v lesích v Kohoutovicích (kousek od obory Holedná) a zkoušeli jsme disciplíny z LZ (lesní zkoušky). Více v sekci Aktivity - Lovecký výcvik - Udržovací tréninky

 

3.12.2012 Veterina

V Krnově jsme byli u naší veterinářky na odčervení, Fíbo stále váží 29 kg, i když vypadá mohutněji ;) Nechali jsme si zkontrolovat čip a Fíbo ho MÁ, jupí :D Zeptala jsem se ni lysý čumák a prý to může být taky demodexe, bakterie, kvasinky, plísně...

Dneska jsme se tedy vydali k dermatologovi v Brně. V ordinaci byly dvě moc hodné a milé paní doktorky. Jedna udělala Fíbo seškrab z čumáčku (až na první kapky krve) a několikrát mu vytrhla pinzetou chloupky z čumáčku a okolo očí. Na to, jak se Fíbo bojí veterinářů byl dneska strašně šikovný a ani moc nevyváděl, i když to muselo bolet. Čumáček můj zlatý ;)

Hned na místě jsme zjistily, že demodexe to není (k překvapení všech), bakterie a kvasinky to taky nejsou. Pak jsme šli do temné komory, kde si paní doktorky na Fíba posvítily modrým světlem, ale plíseň se neukázala. Přesto však paní doktorka poslala chloupky na testy na plíseň a výsledky budou za 14 dní. Mezitím máme dávat na imunitu hlívu ústřičnou, vitamín E a lososový olej. 

Já doufám, že to bude ta plíseň a nebudeme muset jít na testy krve.

 

29.11.2012 Klikrtrénink

Začali jsme klikat. Více se dozvíte v záložce Aktivity - Klikrtrénink :)

 

24.11.2012 Trénink s Kristýnou

Zúčastnili jsme se tréninku v Bystrci. Tentokrát byl s námi ve skupince i brácha Artušek a na trénink jsme vzali Martínku, která nám nafotila pár fotek a krásně házela dummy. Děkujeeeeem :) Více v sekci Aktivity - Lovecký výcvik - Udržovací tréninky

 

19.11.2012

Dobré zprávy o zdravotním stavu přišly taky našemu kamarádovi Rockymu (Arwi Caro Bohemia Tilia). DKK 0/0, DLK 0/0, PL 0/0 - Rockymu i paničce Šárce moc gratulujeme!!! Rocky tímto splnil všechny podmínky chovnosti :)

 

15.11.2012

Od bráchy Atreie (Abbey James Out of Control) nám právě přišla skvělá zpráva. Atrei podstoupil vyšetření loktů a kyčlí a lepší výsledek si ani nemohl přát!!! DKK 0/0, DLK 0/0. RTG posoudil MVDr. Snášil. Moc gratulujeme!!!

 

11.11.2012 Trénink s Kristýnou

Poprvé po OVVR jsme se vydali na trénink s Kristýnou Šedou. Přes zimu probíhá "udržovací trénink", na kterém jsme se naučili spoustu nových věcí. Více v sekci Aktivity - Lovecký výcvik - Udržovací tréninky.

 

10.11.2012 Rodinný sraz

Konečně se nám zase podařilo uspořádat rodinný sraz. Bylo to super a více se dozvíte v záložce Rodinné srazy :)

 

konec října 2012

Po dlouhé době jsme vytáhli na procházku dummy a Fíbovi to pořád pěkně jde ;) Dvakrát jsme jeli za Artuškem do Bystrce a udělali si s Terkou moc pěknou procházku, poprvé kratší a podruhé nádherně dlouhou až k přehradě. Kluci si poběhali, vykoupali se a domů jsme dojeli příjemně znaveni.

Naneštěstí Fíbo chytil taky kašel (ne psincový, ale zánět horních cest dýchacích) a hned dostal dvě injekce a ATB na víkend a taky jsem mu koupila jitrocelový sirup, který nám oběma moc chutnal. Kašel jsme podchytili hned na začátku a tak byl po dobrání ATB po víkendu zase OK. V lékárně jsem na radu zkušenějších pejskařů nakoupila něco přírodního na posílení imunity a to konkrétně Echinaceu (výtažek z kořene) a Pangamin.

Jinak se snažíme domluvit opět (podzimní) rodinný sraz, ale zatím se nějak nemůžeme všichni sejít. Snad se to povede :)

Z dalších novinek snad už jen to, že štěňátka po taťkovi Nevillovi rostou jako z vody a brzy již poputují do nových domovů. Zatím mají stále 4 štěnísky volné. Více na webu.

 

7.10.2012 OVVR Březolupy

Zmákli jsme to!!! S bráchou Artušem jsme dnes úspěšně složili zkoušky OVVR. Fíbo má plný počet bodů (232, I.cena) bohužel bez zvěře a Artuš se stal vítězem zkoušek!!! Více o celé akci se dozvíte v sekci Zkoušky - OVVR, moje fotky zde, Pavlovy fotky (páníček Artuška) zde :) Fotky od Pavla jsou jak z generálky, tak ze samotných OVVR.

Nedivte se, že jsme na všech fotkách jako zmoklé slepice - celý den (ale opravdu celý den) bez přestávky pršelo :(

 

3.10.2012 Generálka na OVVR

Ve středu jsme se zúčastnili generálky na OVVR, kterou Kristýna pořádala v Popůvkách u Brna. Více v sekci Aktivity - Lovecký výcvik - Příprava na OVVR.

 

1.10.2012 Kachna číslo 2

Protože jsem se nechtěla vzdát myšlenky na aport z vody se zvěří, na rychlo jsem si od Kristýny vzala ještě jednu kachnu a v pondělí odpoledne jsme šli s Fíbem cvičit do lomu Hády, kde je postupná voda. Ach ach... Fíbo neměl o kačku nejmenší zájem a všechny mé naděje šly do háje. Rozhodla jsem se, že to už nebudu řešit a kačku strčím do mražáku. Naše OVVR budou tedy definitivně bez zvěře.

 

29.9.2012 První výstava Kardušky, trénink s Kristýnou

V sobotu ráno jsem se byla podívat (bez pesana) na Výstaviště, kde byla Moravskoslezská národní výstava psů. Ve třídě mladých fen se za naši rodinku krásně předvedla ségra Kardi (Abbey Cherry Out of Control). V kruhu ji předvedla Soňa a paničky přihlížely schované za keřem, aby Kardi nerozptylovaly :D Nato, jaké je Kardi torpédo se předvedla moc pěkně a od pana rozhodčího Jindřichovského dostala VD (velmi dobrý). Posudek najdete v záložce Úspěchy sourozenců - Výstavy.

Odpoledne jsme s Fíbem jeli na trénink a já se těšila jak předvedeme donášku kachny. A tůdle nůdle. Fíbo sice kachnu na břeh vynesl, ale opravdu jen kousíček, takže jsem ji chytit nestačila. Podruhé už to bylo lepší, ale nádherné nošení z pátku nezopakoval. Musím ho ale na druhou stranu pochválit, s Kristýnou jsme stihli projet celé OVVR a ve všech disciplínách si vedl skvěle, dummy z vody i v terénu už nosí ukázkově a ani to chození u nohy není tak strašné. Reakci na výstřel nemá a dokonce jsem ho i krásně přivolala. Uvidíme jak si povede ve středu na generálce OVVR, kterou Kristýna pořádá.

Pár fotek z výstavy i z tréninku zde. Fotky z výstavy od Soni zde.

 

Naše soužití s kachnou

21.9.2012 - Kachna den první

Na ranní procházce v parku jsem vytáhla kačenku a dělala s ní blbinky, abych Fíba zaujala. Asi po pěti minutách nadšeného volání (to je šikulka, prrr, koukni co to mám) jsem byla vyčerpaná jako nikdy a Fíbo nejevil větší zájem. Zklamaně jsem kachnu schovala. Odpoledne jsme šli k řece, napadlo mě, že ve vodě kačku bere a asi to tak pro něj bude lepší než na souši. Vyzbrojila jsem se klackem (co kdybych ji musela lovit) a odvážně hodila kačku do řeky. Fíbo pro ni krásně skočil a doplaval s ní jen ke břehu a nechal ji ve vodě. Nevadí, zkusila jsem to znovu a za mého nadšeného volání a šišlání Fíbo vynesl kačenku až na břeh (ale pustil). Dali jsme si chvíli pauzu a blbli jen tak na břehu... Po chvilce jsem to zkusila zase. Fíbo už věděl, že má skočit pro kačenku a vůbec se mu nechtělo :D Musela jsem ho přemlouvat, aby do vody vůbec skočil...no už jsem viděla kačku, jak plave do moře, ale Fíbo se nechal přemluvit a já byla tak pohotová, že jsem kačku na břehu i chytila!!! To bylo radosti :D No musela jsem to zkusit ještě naposled. Fíbo se zase nechal přemlouvat ke skoku do vody, ale kačku opět vytáhl až na břeh. Jestli nás někdo pozoroval, tak se musí smát ještě teď :D

 

22.9.2012 Kachna - den druhý ;)

Dnes jsme k řece kromě kachny vzali také kluky asistenty a máme krásné video, jak Fíbo kačku donesl až mě do ruk. Už se nenechával přemlouvat ani ke skoku do vody a celkově to bylo lepší než předchozí den. Na souši však Fíbo stále pernatou zvěř odmítá. :( Fotky zde.

 

26.9.2012 Kachna potřetí, zkouška v postupné vodě

V Brně jsme se vydali do lomu pod Hády, kde je postupná voda a kačku jsme vzali s sebou. Nejprve jsem Fíba nechala nosit dummy, to už nosí krásně, nepouští a dokonce předsedá (sice křivě) a neotřepává se dokud nepředá dummy. Pak jsem hodila kachnu, Fíbo se na ni moc těšil, nadšeně pro ni běžel, ale protože je voda opravdu hodně postupná a já s kachnou daleko nedohodím, když k ní došel, stál ještě na nohou (nemusel plavat) a začal kačku očmuchávat. Tak jsem se opět dala na přemlouvací a šišlací akci a Fíbo opravdu kačku vzal a donesl. Jupí!!! Ještě párkrát jsem to tak opakovala a Fíbo vždycky kačku přinesl. Je to šikulka.

 

28.9.2012 Kačka a její poslední den

V pátek jsme se vydali do Ostopovic k rybníčku. Vzala nás s sebou Soňa a Honza a flatí holky jely taky. Zase jsme nejprve zkoušeli přinášení dummy, kde se Fíbo hezky předvedl i s předsednutím. Hned potom letěla do vody kachna a Fíbo za ní a přinesl ji i dál od břehu až ke mně do ruk. No koukala jsem jak z jara a Soňa moc chválila. Kachnu přinesl dál od břehu i podruhé a já jsem konečně začala mít naději, že naše OVVR nebudou úplně bez zvěře. Pak jsme zkoušeli dohledávku, Fíbo našel, ale na souši tu zvěř prostě brát nebude, zatímco Viky hezky kačku přinesla jak z terénu, tak i z vody (stejně jako Abbey, jsou to holky šikovné). Protože jsem tomu pořád nemohla uvěřit a přesvědčovala Soňu, že to Fíbo nosit nebude, vynutila jsem si ještě dva aporty kachny z vody z jiného místa rybníčku, kde to bylo postupnější. Fíbo pro kačku skočil, ale rozhodl se, že ji vynese úplně jinde než jsem stála. Nadšeně jsem na něj volala, chválila a křičela DRŽÍ a on donesl kačenku až ke mně (po břehu asi 5 metrů). Málem mi vypadly oči z důlků a už jsem se těšila, jak to ukážeme v sobotu na tréninku Kristýně.

Jelikož byla kačka po tomto náročném tréninku už značně v rozkladu, vytrhla jsem si z ní na památku tři pírka a na poli v křoví jsme ji nechali svému osudu.
Fotky po kliknutí na obrázek. Fotky od Soni zde.

 

20.9.2012 Trénink na OVVR

Na čtvrteční trénink jsme se vypravili do Medlánek. Více v sekci Aktivity - Lovecký výcvik - Příprava na OVVR.

 

17.9.2012 Výlet do Moravan

Do Moravan jsme jeli pro "zázračné vodítko", s kterým budeme pilovat chůzi u nohy. Zároveň jsme to spojili s krásnou vycházkou k řece. Viky s Fíbem na poli vyplašili srnku (no krve by se ve mně nedořezal, jak jsem se lekla, když vyběhla asi 3m před námi z houští) a museli ji trochu prohnat.

Soňa má spárky, takže jsme s nimi pocvičili dohledávku. Napoprvé Fíbo hledal krásně, našel, přinesl :) Podruhé už to bylo horší, protože Fíbo se nemohl vyrovnat s tím, že spárky nejsou tam, kde byly a moc se mu hledat nechtělo. Nakonec jsem ho k nim ale dovedla...Napotřetí jsme mu to daly na druhou stranu a zase hezky našel a donesl :) Trošku jsme trénovali taky přinášení z vody, která byla Fíbovi asi po břicho :D Ale aspon pochopil, že i když se neplave, tak musí aport hezky donést až ke mně a čekat až si ho přeberu ;) Fíbo i holky si hezky poběhali, vyřádili se a byli spokojení. Cestou zpátky jsme ještě dvakrát zkusili aport na poli a i když už byl Fíbo dost unavený a bylo horko tak donesl oba aporty hezky (musela jsem zavolat KE MNĚ, protože běžel směrem do stínu).
 

16.9.2012 Výcvik s Kristýnou Šedou

V neděli jsme jeli na Kociánku na trénink OVVR. Fíbo mě moc potěšil, konečně ukázal Kristýně, že umí aport v terénu. Více v sekci Aktivity - Lovecký výcvik - Příprava na OVVR.

 

1.9.2012 Ségry úspěšně splnily OVVR!!!

Největší novinkou a radostnou zprávou je, že Fíbovi ségry Kardi a Viky se 1.9.2012 zúčastnily zkoušky OVVR a úspěšně ji splnily. Viky s plným počtem bodů (232) a dvěma aporty se zvěří získala dokonce 2.místo a Kardi s 229 body a dvěma aporty se zvěří se umístila na 5.místě. Oběma holkám a samozřejmě i paničkám moc gratulujeme a jsme na ně pyšní!!! Celou zkoušku vyhrála fenka LR Kvída, se kterou se známe z výcviku u Kristýny Šedé. Podrobnosti se objeví v záložce Zkoušky - úspěchy sourozenců a velké povídání je také na webu Out of Control, kde najdete i fotky přímo z akce :)

Za ségry jsme moc rádi, ale na klidu nám to nepřidalo. Nesmíme 7.10 udělat ostudu... Proč? No protože si asi taky zkusíme ty OVVR :D a rovnou s Artušem, který nosí pernatou rád....nervy mám už teď :(

A další novinky z flatího života - Fíbo po víkendáku v Neslovicích konečně pochopil povel DRŽÍ! ach to bylo radosti, málem jsem ho umačkala. Začíná taky hezky předsedat, ovšem jen když se rozhodne, že ten aport teda donese. Zlobí, zlobí a zlobí...moc moc moc...Někdy nosí krásně a jindy má zas plno jiných věcí na práci, je to ťululum. U Kristýny jsme objednali bažanta tak budeme cvičit s pernatou nebo spíš přivykání na pernatou :)

25.8.2012 jsme se vydali na Praděd. Nedošli jsme :D Vzali jsme to z Karlovy Studánky po žluté turistické značce údolím Bílé Opavy až na Ovčarnu. Cesta byla nádherná, Fíbo se očvachtal v Bílé Opavě a byl opravdu moc šikovný. Trasa byla velmi náročná a na Ovčárnu jsme došli až v 5 hodin odpoledne. Chytli jsme poslední autobus na Hvězdu a odtud 1km zpět do Karlovy Studánky a hurá domů. Snad tam na nás Praděd ještě počká do příště. Pár fotek z výletu zde.

 

18.-19.8.2012 Víkenďák retrieverů v Neslovicích

O víkendu jsme se zúčastnili našeho prvního víkendového výcviku v Neslovicích pod vedením Kristýny Šedé. Setkali jsme se zde s bráchou Artušem a ségrou Kardi. Dále tu byla fenka FCR Vixen a dvě fenečky LR Kvido a Sofie. Více v sekci Aktivity - Lovecký výcvik - Příprava na OVVR.

 

16.8.2012 Výlet za holkama do Moravan

Ve čtvrtek jsme se vydali na cvičební výlet do Moravan. Jela s námi i moje mamča (Fíbova babča), aby se podívala, jak vypadají vychované a poslušné fenečky :) Soňa měla k dispozici spárky a 0,5kg zajíčka, čekala jsem, co Fíbo na to. Nejprve jsme zkoušeli pár aportů na poli jen s dummy. Fíbo se před Soňou krásně předvědl a oproti středě nosil na jedničku. Dokonce i spárky našel a donesl!!! Zajíčka, ale do pusy nevezme a moc se mu nedivím, v zajíčkovi se vše převalovalo a hýbalo, taky bych ho nevzala :D Viky s Abbey zajíčka i spárky krásně aportovaly i s předsednutím, jsou to šikulky a krásně chodí u nohy. Jsem moc ráda za tuhle novou rodinku :-*
(fotky po kliknutí na obrázek)

 

15.8.2012 Výcvik s Kristýnou Šedou

Ve středu jsme opět byli na výcviku OVVR-začátečníci. Více v sekci Aktivity - Lovecký výcvik - Příprava na OVVR.

 

12.8.2012 Výcvik s Kristýnou Šedou

Vezmi-drží-pust nám v sedě stále příliš nejde, ale trénujeme poctivě. Více v sekci Aktivity - Lovecký výcvik - Příprava na OVVR.

 

5.8.2012 Výcvik s Kristýnou Šedou

V neděli jsme byli poprvé na tréninku skupinky OVVR-začátečníci. Více v sekci Aktivity - Lovecký výcvik - Příprava na OVVR.

 

4.8.2012 Setkání flat coated retrieverů v ch.s. Bohemia Luxyvett

V sobotu jsme se vypravili na již 6. setkání flatů do Klučova (naše druhé) k paní Yvettě Holíkové do chovatelské stanice Bohemia Luxyvett. Hned po příjezdu začalo pršet a tak jsme se hrozili nejhoršího. Naštěstí se počasí velmi rychle umoudřilo. Fíbo nejprve musel všem flatím klukům ukázat, jaký je borec a protiva a zase vrčel a skákal na ně. Brzy jsem ho však zpacifikovala a on pochopil, že takhle tady nepochodí a zbytek dne byl hodný :) Do Klučova jsme jeli se Soňou a Honzou, tedy i s Abbey a Viky a potkali jsme se tam taky s Kardi a paničkami Janou a Andělou :) Po seznámení se s ostatními pejsky a krásnou zahradou jsme vyrazili k nedalekému rybníku, kde se flatíci řádně očvachtali. Následovala ukázka OVVR, kterou předváděla Brixie se svou paničkou (www.rosemoravia.cz). No, když to předvádí tak krásně naučený a poslušný pejsek, tak to nevypadá tak hrozně :D Brixie dokonce přinesla i bažanta, Fíbo celou dobu vše sledoval a "komentoval", chtěl cvičit taky...no, on leda tak lumpárny a ne aport :D
Po koupání jsme se vrátili na zahradu paní Holíkové a tam nám ukázala stříhání pejska na své nejstarší fenečce a modelce Arince (Arinka od Dubenských rybníků) a potom pohyb v kruhu a postoj se svým hnědým pejskem Orinkem (Orien Bonny Dux). Pak nám paní Holíková zodpověděla všechny dotazy, bavili jsme se o chovu, o loveckých zkouškách, o výstavách atd. Bylo to moc hezké a přínosné a myslím, že páníčci i pejsci si to moc užili :)

(moje fotky po kliknutí na obrázek, fotky od Soni, fotky od Šárky - majitelka Rockyho (Arwi Caro Bohemia Tilia), který porazil našeho Artuška v Žebetíně)

 

2.8.2012 Těšíme se na víkend

Fíbovi se pacinka hezky hojí, a to hlavně díky zázračnému Hemagelu :) Taky se snažíme držet packu v čistotě a suchu (takže žádné koupání v tomto letním čase :( Ve své nekonečné blbosti jsem koupila ve zverimexu botu :D Hned první den jsem ji chtěla hodit do koše. Fíbošek je zlatíčko a botu statečně nosil, ale ta se každé tři kroky trochu vyzula a musela jsem ji hned spravovat, nehledě na to, že toho moc nevydrží a je hnusná :D Naštěstí jsme druhý den přišli na lepší způsob jak botu zavázat a tak alespon trochu slouží svému účelu. Dělám si z Fíba srandu, že to má jako boxerku. Snad se mu to ještě více zahojí, protože nás čeká perný víkend, na který se moc těšíme!!! V sobotu nás Soňa vezme na flatí sraz do chovatelské stanice Bohemia Luxyvett, snad nám vyjde počasí lépe než loni a uvidíme i ukázku OVVR :) V neděli jsme se domluvili s Kristýnou Šedou a jdeme v Brně na její výcvik OVVR-začátečníci. Budeme trénovat aport z vody, tak jsem zvědavá jak to Fíbovi půjde a jak šikovní budou ostatní pejsci :)

Stále se učíme povel DRŽ! a mám pocit, že už nám to trošku jde. V sedě Fíbo dummíka držet nechce, ale když ho vyšlu pro aport a on ke mně doběhne zpátky, říkám mu DRŽÍ! a on aport opravdu nepustil :) Mám z něj radost :)

Další novinky:

  1. brácha Artík (Abbey Artuš Out of Control) byl na své první výstavě a moc se mu povedla :) Výstava byla v Žebetíně u Brna a Artík s Terkou si vyběhali výsledek V2 :) - více informací na www.flatdevils.webnode.cz
  2. taťka Nevill bude mít další štěňátka a to v chovatelské stanici Bohemia Queen Daisy     moc gratulujeme a přejeme hodné páníčky a hlavně hodně zdraví :)

 

20.7.2012

Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastný, aneb Fíbo si pořezal až do krve polštářek na přední pravé pacce. Zatím to léčíme vlastními silami, ranku jsme vydezinfikovali, hezky obvázali (moje mamka je zdravotní sestra) a dali do plastikové rukavice. Největší sranda byla pozorovat Fíba, jak neví, co s tím má dělat a jak se s tím chodí :D Packu má obvázanou jen na venek, doma chodí bez obvazu, zdá se mi, že se mu ranka hezky zaceluje, tak snad nebude návštěva veterináře nutná. A tak máme zase klidnější režim, kratší procházky, méně výcviku a více odpočinku :( My se to DRŽ! snad nikdy nenaučíme :(

 

16.7.2012

Vrátila jsem se z Vizovic (z festivalu Masters of Rock) v domění, že Fíbo byl u mamky na hlídání hodný a vše proběhlo v pořádku. Omyl. Dozvěděla jsem se, že Fíbo první dva dny blinkal, nechtěl nic jíst ani pít a tak ho mamka musela (za pomoci mých kamarádů) odvést k veterináři. Tam dostal Fíbo 3 injekce, antibiotika a další prášky na žaludek. Kámoška říkala, že do té ordinace ho už nikdy v životě nedostanu :D (v srpnu jde na přeočkování, tak jsem zvědavá). Naštěstí se Fíbovi po této léčbě udělalo lépe a nemusel tak jít na rentgen, zda nemá nějaké cizí těleso v žaludku. Nevíme, co bylo příčinou, zda venku sežral něco špatného nebo to byla nějaká viróza. Každopádně už mu je lépe, nezvrací a je veselý :)
Už jsou také hotové fotky od profesionálního fotografa Jaroslava Roberta, který mě, Adu a Fíba nafotil v květnu. Fotky si můžete prohlédnout zde. Tohoto fotografa můžu opravdu vřele doporučit, byl moc hodný, vstřícný a trpělivě čekal, až se Fíbo uklidní a podívá se do foťáku :D Na jeho další fotografie se můžete podívat na webu https://www.brno-fotograf.cz  Je také možné, že bude mít další soutěž o focení zdarma, tak neváhejte a přihlašte se :)

 

8.7.2012 Výlet do Ivančic

V neděli jsme se vydali na výlet za Kardi do Ivančič. Původně jsme měli zkoušet i nějaký ten výcvik se zvěří, to se ale nepodařilo zajistit a tak jsme si užili hezkou procházku s Kardi, Viky a Abbey a potrénovali jsme trochu aporty pod vedením Soni. Potvrdilo se to, co už víme dávno, Fíbo je sice do aportu celý žhavý, ale nějaké předání natož tak s předsednutím prostě neexistuje. Proto se ted spolu snažíme naučit povel DRŽ! Pořídili jsme si na to většího dummíka (500g), tak uvidíme, jak nám to půjde. Jinak ostatní holky flatice jsou moc šikovné, hezky předsedají a drží jako o život :D Fíbo (v čele se svými páníčky) je ostuda :D Ale my na tom zapracujem. Pesani se pořádně vyřádili ve vodě a po návratu domů Fíbo padl za vlast a zbytek dne už jen odpočíval :)
Snad nás takových výletů (i s výcvikem) čeká ještě moc a moc. Fíbo s Kardi si padli do oka a občas se spolu jen tak pro zábavu váleli a kousali se do uší a krku :)
(fotky po kliknutí na obrázek)

5.7.2012 Rodinný sraz

Podařilo se nám zorganizovat menší rodinný sraz. Jupí!!! Sešli jsme se se Soňou a Honzou a jejich Abbey a Viky, s Martinou a její Nessi, s Terkou a Pavlem a jejich Artušem a s Janou a Andělou a jejich Kardi. Ségry se tedy sešly všechny, plus mamča a dva bráchové. Soňa vybrala parádní trasu v lesích, polích a kolem vody v Radosticích kousek od Brna. Fíbo byl nejprve zase zloun a vrčel na Artíka, ale dal si říct a nakonec byli v pohodě. A zjistili jsme, že i když Soňa pořád říká, že je hubeňour, tak je ze sourozenců největší! :) Po cestě (kupodivu) nepřišel k úrazu žádný cyklista ani kůň, a že jich tam bylo. Všichni pejsci jsou krásní a šikovní a hezky si rozumněli. Pavel měl s sebou zase svou krásnou digitální zrcadlovku, takže snad budou i nějaké společné fotky. Přestože bylo velmi horké dopoledne, všichni jsme přežili, pesani si i zaplavali, osvěžili se a bylo to velmi příjemně strávené dopoledne. Těšíme se na další!!!

(moje fotky po kliknutí na obrázek, Pavlovy fotky zde)

 

1.7.2012 Poslední cvičák v Chomýži

Dneska byla závěrečná hodina na cvičáku v Chomýži, kde jsme byli už párkrát v září a ted párkrát v červnu. Fíbo byl moc šikovný i po dlouhé pauze (kvůli operaci) a všechny cviky krásně zvládal. Dokonce se mi zdá, že i v tom chození u nohy se zlepšil. Ostatní pejsci dostali vysvědčení, my jen malou medaili, protože jsme byli opravdu jen párkrát. Další cvičák začíná zase po prázdninách v září, tak uvažujeme, že bude chodit ještě znovu a to vysvědčení si vybojujeme taky :) Teď se chystáme zase na chvíli do Brna a tam se snad uskuteční náš rodinný sraz spojený s trochou cvičení na OVVR :) Moc se těšíme!

 

31.5.2012 Procházka s Artíkem

Dnes jsme se vydali na dlouho plánovanou procházku s bráškou Artíkem. Jeho panička Terezka navrhla trasu kolem řeky, takže se kluci vyblbli. Fíbo se začíná projevovat jako dominantnější pejsek a na stejně staré si dovoluje, vrčí a skáče na ně. Naštěstí po pár rázných NE! si dá říct a nakonec si kluci pekně pohráli a proběhli se :) Fíbo je kachna, ve vodě se koupe jen tak, i když zrovna nemusí nic donést. To Artíkovi se do neznámé vody moc nechtělo a neskočil ani za Fíbem ani za klacíkem :) Od řeky jsme odbočili směrem k Obřanské zřícenině, což mě málem stálo život, protože to bylo do docela prudkého kopce :D Ale zvládli jsme to a navázali na cestičku směrem k Hádům, narazili na hospůdku a občerstvili se :) Příště dorazíme my do Bystrce, už se na to moc těšíme. A také se rýsuje malý rodinný sraz asi na konci června nebo o prázdninách :) Protože měl Pavel (páníček Artíka) digitální zrcadlovku, tak jsem se skoro styděla vytáhnout svůj foťák, proto mám jen pár fotek (po kliknutí na obrázek). Bylo mi slíbeno, že Pavlovy fotografie se objeví v Artíkově fotogalerii.

 

25.5.2012 Profesionální focení

Na facebooku jsem soutěžila o dvě hodiny focení zdarma profesionálním fotografem a vyhrála jsem!!! Focení proběhlo v pátek 25.5., a protože jsme chtěli fotečky i s Fíbem, fotili jsme venku. Vyšlo krásné počasí, fotili jsme v lomu Hády, takže se Fíbo i vykoupal, což byla největší výhra zase pro něj. Fotky zatím nemáme, ale pracuje se na nich a snad vyjdou hezky. Později je určitě přidám do fotogalerie.

Fotil nás Jaroslav Robert, byl velmi hodný, trpělivý a v klidu snášel i Fíbovy neplechy. Některé jeho fotky si můžete prohlédnout na jeho webových stránkách https://www.brno-fotograf.cz/.

 

13.5.2012 První narozeniny

Dnes má náš miláček (a všichni jeho sourozenci) 1. narozeniny. Dostal, mnou vlastnoručně vyrobený dort a pěkně ho zbaštil a ještě dvě plyšové hračky - krysu z Ikey a krokodýla, který je vysoce odolný (podle štítku), ale už nemá oči, chrastítko a je dost potrhaný :D Vzdal to rychle!!! :) Zítra jdeme k holiči, aby byl Fíbo fešák a možná dostane ještě dummy (větší a těžší), abychom mohli trénovat aport z vody :)

Přejeme jen to nejlepší, hodně štěstí a hlavně zdraví taky Garymu, Villíkovi, Viky, Nessii, Arnymu, Kardi, Atreiovi i Artíkovi :-*

A k dnešnímu dni matek všechno nej nej nej mamince Abbey :-*

 

28.4.2012 Užíváme si letní víkend v Krnově

Od poslední aktualizace se toho moc nezměnilo. Fíbovi nožka hezky zarůstá, ale pořád na ni trochu kulhá, pan doktor však na kontrolách říkal, že nožka je v pořádku a kulhat může ještě i dva měsíce. Jsme z toho trochu nervozní, ale nezbývá nám než čekat a věřit, že se Fíbovi nožka uzdraví úplně.

Změnili jsme granule, ale Fíbo i tak zlobí s jídlem, nechce moc papat a musím ho vždycky přemlouvat, ovšem hovínka má po Acaně Grasslands nádherné. Minulý týden jsme poprvé vytahovali klíště nebo jsme se o to spíš pokoušeli :D Výsledkem byla utržená hlavička, která však sama vyhnisala, takže je vše v pořádku. Fíbo dostal Frontline a snad se mu budou klíštata i blechy vyhýbat obloukem. Do budoucna přemýšlíme o nějakém obojku proti klíštatům a blechám.

Fíbova záhadná "alergie" se zlepšila, ale asi po týdnu se začal drbat znovu...no, zkoušíme všechno možné - např. nedostává sušený chleba a ted asi týden ani piškoty.... Taky se mu udělali v tlamě takové bradavičky. Vševědoucí internet nám poradil, že jsou to papilomy a má to z oslabené imunity. Na posílení imunity nám pan doktor píchl injekci enzymů, po které mu bradavičky zmizely :) Alespoň nějaké dobré zprávy :D
Přišla další dobrá zpráva od Artíka - čéšky na obou kolenech má v pořádku, jen má trochu povolené vazy :)

Moc rádi chodíme k vodě plavat, snad nám počasí bude přát, abychom mohli rehabilitovat co nejčastěji. Fíbo je ve vodě jako rybka a krásně taky nosí dummy, tato disciplína by nám na OVVR neměla dělat problémy...mohem horší je to s chozením u nohy, které prostě neexistuje...Fíbo tento povel odmítá provádět a reagovat na něj. Proto nám Soňa půjčila "zázračné" vodítko a nyní ho máme v testovacím provozu, tak uvidíme, jak se uchytí :D Soňa se na nás po dlouhé době přijela podívat na Vinohrady i s Honzou, Fíbo s nimi málem chtěl jít i domů, ale pak si uvědomil, kdo jsou jeho praví páníčci a vrátil se k nám :)
Teď si užíváme letní počasí v Krnově, dnes jsme celý den strávili na zahradě a u řeky. Fíbo teď spokojeně spinká :)

 

24.3.2012 Rehabilitace plaváním v Mariánském údolí

Fíbovi se nožka hezky hojí a zarůstá. 14 dní po operaci jsme byli na vytažení stehů. U Fíba se zároven po vysazení ATB projevila nejspíš alergie, má atopickou dermatitidu kolem očí a tlamy, svědí ho to a dost si to škrábe. Pan doktor nám dal nějaké kapky do očí, po kterých se to spravilo, taky jsme vysadili vařené vepřové maso z kolene a změníme granule Acana Puppy Large Breed, ve kterých je kuřecí maso na Acana Grassland, ve které je maso jehněčí (pro citlivé zažívání) a nejsou v ní obsaženy obiloviny. Uvidíme, zda je to jídlem...

Zároveň přišly špatné zprávy od ségry Viky (Abbey Victorie Out of Control), u které byla diagnostikována laterální luxace patelly 2-3 stupeň na obou zadních nožkách. Soňa samozřejmě ihned informovala ostatní majitele štěňátek a zatím přišla dobrá zpráva od Kardi, která má 0/0.

Udržet Fíba v klidu nás stojí stále větší úsilí, již pár dní po operaci nosil hračky, chtěl se tahat a běhat, chodit ven pouze na čůrání mu opravdu nestačilo. Dnes už chodíme na delší procházky, ale Fíbo si nemůže hrát s ostatními pejsky, což ho hodně mrzí. Doma je to však zlatíčko, když se nic neděje tak krásně spinká a když už odpočívat opravdu nechce, ozve se a trénujeme různé blbinky - velmi rychle se naučil "tahej" a "kuk!" :)

Kromě našeho Fíba má nové webové stránky taky taťka Neville - určitě se na ně podívejte, protože jsou krásné, stejně jako Neville :-*

 

7.3. 2012 Operace kolene

Již po druhé výstavě jsme si všimli, že Fíbo nepatrně kulhá na levou zadní nohu, po dlouhé procházce s Arnym plné her kulhal velmi výrazně asi dva dny. Paní doktorka v Krnově nám řekla, že Fíbovi vyskakuje čéška. V Brně u MVDr. Snášila a následně u MVDr. Nešpora zněla diagnóza jasně - laterální luxace patelly 3-4 stupeň, doporučeno operativní řešení. Jakoby se nám zhroutil svět, naše 10ti měsíční štěňátko potřebuje operaci nohy. Dlouho jsme neváhali a 7.3.2012 Fíbo tuto operaci podstoupil u MVDr. Nešpora. Fíbo dostal antibiotika, prášky proti zánětu a také Chondro 6 na klouby.

Pan doktor Fíbovi vysekal hlubší jamku v kloubu a čéšku do ní opět zasadil. Nyní musíme "jen" dodržet 6 týdenní klidový režim a Fíbo by snad měl na nožku opět normálně chodit, běhat, skákat a flatit :)
(fotky po kliknutí na obrázek)

 

15.2.2012 Procházka s bráchou Arnym

Dneska jsme se vydali na Cvilín za bráchou Arnym. Nejdřív se mi vůbec nelíbil a chtěl jsem ho sežrat, ale panička mi to několikrát důrazně zakázala a tak už jsem byl pak hodný. S Arnym jsme blbli ve sněhu, váleli jsme se a tahali se o klacek. Prošli jsme od Koliby k restauraci na Cvilíně, šli jsme po sjezdovce, na které nikdo nebyl. Došli jsme až ke kostelu, kde nás paničky společně vyfotili a pak jsme pokračovali lesem k Arnymu domů. Tam jsme se rozloučili. Procházka byla super a už se těšíme na další. (fotky po kliknutí na obrázek)

 

4.2.2012 DuoCACIB, Brno

Očima Fíba: Ráno jsem zase nedostal snídani, ale pondělí není, takže na cvičák nejdeme, že by zase výstava? Fakt!!! A tentokrát je tady ještě více pejsků a ještě více lidí, super! Do kruhu jdeme tentokrát ještě s jedním pejskem. Je to krasavec. Už vím jak na to a krásně běhám v kruhu i po diagonále. Pan rozhodčí mě důkladně prohmatal, ale ani to mě nevyvedlo z míry. Skončil jsem druhý, zaslouženě :) a dostal opět nový balonek, který vydržel jen do druhého dne :D

Očima paničky: Říkala jsem nikdy??? Opravdu??? No tak už je to tu zas. Tentokrát máme soupeře, krásného a mladšího pejska Atticus Golden Paradise Valley se zkušenou handlerkou. Adam nás zase točil na video a musím říct, že jsme se opravdu zlepšili, ale ani to na vítěžství nestačilo. Nevadí, máme další diplom a spoustu zkušeností. Zapracujeme na postoji a třeba budeme příště ještě lepší.

Více informací o Fíbově výsledku v sekci Výstavy - 2012. Fotky a video zde.

 

27.1.2012 Procházka s Abbey a Viky

Jeli jsme do Moravan. Jupí, tam to mám rád a vždycky se tam moc těším. Soňa nás vzala na dlouhou procházku po okolí a taky do lesa. S holkama jsme lítali a flatili sem a tam a nakonec jsme se taky vykoupali v řece :) To měla panička radost, když mi pak namrzl kožíšek a cinkal jsem jak rampouch. Na procházce jsem byl moc hodný, vždycky, když mě panička zavolala nebo na mě zapískala, tak jsem hned přišel, to holkám se moc nechtělo, ale zase krásně chodí u nohy...to já nemám rád :) Těším se na další procházku :) (fotky po kliknutí na obrázek)

 

7.1.2012 Národní výstava psů, Brno

Očima Fíba: Ráno jsem nedostal snídani. Hned jsme sedli na tramvaj a jeli docela dlouho a daleko, až jsme vystoupili na Výstavišti. Tolik pejsků a lidí jsem pohromadě ještě neviděl. Paráda! Chtěl jsem si je všechny očuchat a hrát si, ale panička mi to nedovolila. Místo toho jsme šli na nějaký kobereček a tam jsme běhali dokola. Nejdřív se mi vůbec nechtělo, ale za pamlsek cokoli :) Taky se na mě díval a sahal takový cizí pán, ale byl moc hodný. V kruhu jsme byli jen chvilku, pak panička dostala nějaké papíry a šli jsme. Tak tohle je ta výstava...hm...nebylo to tak hrozné :D Po přečtení posudku se všichni radovali a já jsem dostal vepřové ucho a nový balonek :)
Očima paničky: Tak je to tady. Naše první výstava. Jsem nervózní. Náš soupeř se nedostavil, v kruhu jsme sami. Běžíme dokola a pak ještě jednou, protože nám pan rozhodčí říká, že máme běžet rychleji. Následuje běh po diagonále...panebože, jak se mám otočit??? Fíbo spatřil pejska za kruhem a musí ho nutně očichat...špatně...znovu běžíme po diagonále...je to trochu lepší. Ted už jen postoj...Fíbo nechce stát. Aspoň že se nechal osahat a sáhnout si na zuby. Co teď? Dostáváme nějaké papíry a úprkem pryč :D N1 - dobrý :D nebylo to tak hrozné, příště jdem zas, máme co zlepšovat.

Doma se dívám na video, které Adam natočil. PROBOHA taková ostuda, už NIKDY!!! :D :D :D

Více informací o Fíbově výsledku v sekci Výstavy - 2012. Fotky a video zde.