2013

31.12.2013

Krásný Nový rok 2014 přeje Vendy a Fíbo :-*

 

16. - 17.11.2013 Víkenďák v Budkovicích

Konečně nám vyšel víkend tak, že jsme mohli jet na oba dny. Počasí bylo nádherné, pejsci šikovní, výcvikáři Ulmannovi nejlepší a vůbec to stálo za to. Více info v sekci Aktivity - Lovecký výcvik. Fotky od Radky zde.

 

12.11.2013 Cvičák

Samozřejmě každé úterý chodíme na cvičák, jen panička je nějaká lína to všechno zapisovat průběžně a tak jen rychle shrnutí. Fíbo se moc zlepšil v chůzi u nohy a chodí tím líp, čím já jdu rychleji, protože nemá čas na blbosti :) Zlepšuje i obraty u nohy a polohy u nohy, učíme se větší výdrži v jednotlivých polohách. Zkoušky ZZO jsme už bohužel letos nestihli a tak máme zase velkolepé plány na příští rok, kdy bych chtěla nejen ZZO, ale také BH a ZPU1 :D :D :D No, uvidíme jak to všechno půjde a jak to skloubím se svými státnicemi :)

 

3.11.2013 Lovecký výcvik

Pokračujeme v nácviku na PZ u manželů Ulmannových. Více info v sekci Aktivity - Lovecký výcvik.

 

20.10.2013 Lovecký výcvik

V neděli jsme opět po dlouhé době jeli na výcvik k Ulmannům. Více info v sekci Aktivity - Lovecký výcvik.

 

8.10.2013 Cvičák

I po složení ZOPek stále chodíme k Soni na cvičák a připravujeme se na další základní poslušnostní zkoušku ZZO. Fíbo, jakoby věděl, že už je "zkušený ZOPkař" byl dneska mooooooooooc, ale strááááášně moooooooc šikovný :) Soňa vymyslela, že jelikož je to aktivní flat, musím při chůzi u nohy a u obratů u nohy zrychlit já a Fíbo byl hned pozornější a dělal cviky lépe. Při odvolání od dvou lidí hrajících si s balonem (což je jeden ze speciálních cviků na ZZO) se nechal krásně odvolat (ale jen proto, že byl uražený, protože musí mít košík a cestou zpět se pěkně loudal a snažil se sundat si ho o trávu).  Ze ZZOček jsme dnes dělali i odložení za pochodu v leže a přestože to moc necvičíme (ale začneme), Fíbo to dělal krásně :) Odložení ve skupině zvládl taky na jedničku, nezvedl se ani když Soňa odhodila dřevěnou činku (teda poprvé, podruhé už se zvědavě zvedl, ale neodběhl). No a zkoušeli jsme také jednu disciplínu z BHček - odložení v leže a přivolání a provedl to krásně, dokonce tak pěkně, že ho Soňa pochválila :)

Je to šikulín, a když zintenzívníme naše domácí výcviky tak to bude úplně na jedničku s hvězdičkou :D

 

6.10.2013 Berry OVVR

V neděli jsem se vydala bez Fíboška s Verčou a Berry na Zahradiště, kam jely holky skládat zkoušku OVVR. Holky byly moc šikovné a i když to občas bylo nervydrásající, Berry zkoušky splnila a je z ní oficiální maturovaná Ó veverka :-* Moc gratulujeme :)

(fotky po kliknutí na obrázek)

https://img13.rajce.idnes.cz/d1302/8/8884/8884304_af1aa8d18eae6c14482048f89a0ff58a/images/DSC_5245.jpg?ver=2

 

5.10.2013 ZOP

V sobotu Fíbo úspěšně složil zkoušku ZOP a to na 92 ze 100 bodů. Více v sekci Fíbo - Zkoušky.

https://img1.rajce.idnes.cz/d0103/8/8878/8878082_57640c4180b2f82e67ac3ee85dd7835f/images/zkousky_143.jpg?ver=2

 

30.9.2013 Lovecké pocvičeníčko

Už druhé pondělí jsme byli s Verčou a Berry a jejich známými z výcviků od Martina Luňáka Míšou a Tomášem a jejich labradorkou Ellie trošku pocvičit na Velké Klajdovce. Přestože Ellie hárala, Fíbo cvičil moc hezky a vysloužil si od ostatních pochvalu. S dummy pracoval moc hezky, marking mu jde a osvěžujeme si i povel "back". Druhé pondělí jsme měli k dispozici i kachnu, kterou jsem dostala od Honzi Tomana ze cvičáku (moc moc moc děkuji). Fíbo však naprosto nula nic, kachnu nosit nebude a žádná motivace nepomohla :( Tímto odsouváme naši loveckou kariéru na příští rok a snad budeme mít možnost intenzívněji cvičit a nějakou tu loveckou zkoušku zvládnem.

 

24.9.2013 Cvičák

Od začátku září zase pravidelně každé úterý chodíme na cvičák k Soni Šabacké. Teď už to máme sice dál, ale máme se tam tak dobře, že bychom dojížděli i z větší dálky. Fíbo se poctivě připravuje na ZOPky, které by měl složit začátkem října. Absolvovali jsme dokonce i trénink s háravou fenkou - což mi však Soňa řekla radši až na konci lekce. Fíbo byl moc šikovný, jen více čmuchal :D Jinak stále procvičujeme chůzi u nohy, odložení, obraty u nohy a dále taky chůzi přes nepříjemný materiál a další disciplíny, které na ZOPkách jsou :)

 

21.9.2013 Klubová výstava RK CZ v Oslavanech

V sobotu jsme se zúčastnili Klubové výstavy v Oslavanech u Brna. Fíbo bohužel získal známku D a více informací si můžete přečíst v sekci Fíbo - Výstavy.

https://img5.rajce.idnes.cz/d0508/8/8720/8720986_f10200e6fef0331388ca37fb10c46f89/images/DSC_4511.jpg?ver=2

 

1.9.2013 Krajská výstava KK Zetor

V neděli jsme se zúčastnili Brněnské krajské výstavy KK Zetor v Líšni. Fíbo získal známku V1 a více informací si můžete přečíst v sekci Fíbo - Výstavy.

 

30.8.2013 Veterina

Ve čtvrtek se na oplátku přijela podívat Terka s Artuškem do Žabin. Po procházce až na medlánecké letiště si Fíbo celou noc drbal oko a ráno nešlo přes třetí víčko ani vidět. Jeli jsme hned na veterinu, kde doktorka zjistila, že má semínko za třetím víčkem - následovalo přispání a vytažení semínka. Bohužel jsem nesehnala odvoz, takže si Fíbošek musel poležet dvě hodinky v kleci. Když jsem pro něj přišla, veterinář si úlevně oddechl a postěžoval si, že jim tam Fíbo kazí morálku :D

 

28.8.2013 Hlídání v Bystrci

Protože jsem musela být mooooooc moc dlouho v práci, odvezla jsem ráno Fíba na hlídání do Bystrce. Pche, když si ho Terka odváděla ani se za mnou neotočil :D Večer jsem si pro něj zase přijela a Terezka na něj pěla jen chválu, Fíbo byl i s Artuškem v bytě moc hodný, hezky si hráli, tahali se o balonek a Fíbo ani nezavrčel. Artušek uchofil vylízal Fíbovi ouško naprosto do čista a šli jsme zase domů. Moc děkuji za toto hlídání, Fíbo si to skvěle užil a ani se mu se mnou domů nechtělo :D

 

19.-25.8.2013 Krnov

Týden jsme strávili v Krnově, kde jsme byli na procházce s malou RR slečnou Eliškou :) Udělali jsme si výlet na Cvilín, kde se pesani vyběhali. Fíbo teda z výletu moc nadšený nebyl, protože Elíííša na něj pořád štěkala a snažila se ho kousat do slabin, mrška malá :D ale až na jeden výpad to docela ustál :)

 

Na konci týdne se Fíbo pokusil o sebevraždu, když běžel za kočkou přes trať, přes kterou zrovna jel vlak....krve by se ve mě nedořezal a myslela jsem, že zešílím než ten vlak přejede....Naštěstí se nic nestalo, ale veselo mi nebylo...

 

14.8.2013 Cvičák

Říkala jsem si: "To je fajn jak Fíbo dneska hezky cvičí." a Soňa mi říká: "On je dneska nějaký divný, nesoustředí se." :D :D :D

U nohy chodil na sýreček, odložení zvládl bezvadně a přechod přes nepříjemný materiál taky. Už se těšíme na zářijové pravidelné lekce, chybí nám to jako sůl.

 

Stěhování

Hned po Žebětínské výstavě jsme se přestěhovali k Verči a Berrči ;) Bylo to na přechodnou dobu, než si najdeme něco jiného, kde může být i Fíbo :) Berry a Fíbo byli úžasní, moc hodní, ráno mě budili, občas jsem je venčila oba naráz a jindy zase Verča (když jsem byla v práci). Byly to nejkrásnější a nejlepší tři týdny za posledních pos*aných 5 měsíců. Verča je úžasná, měli jsme se u ní jako v bavlnce a hrozně nás to tam bavilo, samozřejmě se budeme vídat dál, ale stýská se nám :-*

V polovině srpna jsme se přestěhovali do Žabovřesků a zde teď přebýváme a hledáme nové venčící trasy :)

https://img5.rajce.idnes.cz/d0508/8/8720/8720986_f10200e6fef0331388ca37fb10c46f89/images/DSC_4140.jpg?ver=2

 

4.8.2013 Rodinný sraz v Radosticích

V neděli jsme si udělali výroční rodinný sraz opět v Radosticích a bylo to více než úžasné. Více v sekci Rodinné srazy.

https://lh6.googleusercontent.com/-1oDi-Rq-QV8/Uf6JVlT_FJI/AAAAAAAAEj8/-1aBTTdPBCA/w861-h574-no/_MG_5322.jpg

 

3.8.2013 Víkendový výcvik s Ulmannovými v Nedvědicích

Výcviku jsme se zase zúčastnili jen v sobotu, ale bylo to super ;) Více informací v sekci Aktivity - Lovecký výcvik.

https://lh3.googleusercontent.com/-Wbd8lgErXjQ/Uf6sYOwK_nI/AAAAAAAAYQk/9NTRgEPknxY/w861-h574-no/IMG_6936.JPG

 

28.7.2013 Loyal Soul

Odpoledne po výstavě jsem nechala Fíba odpočívat doma a vyrazila jsem se Soňou a její sestrou Aničkou na návštěvu do chovatelské stanice Loyal Soul, kde mají zrovna štěňátka flatíků. Chovatelka Kristýna je Soninou kamarádkou a chovka je nedaleko od Brna, takže jsme téhle možnosti pomazlit se museli využít :) Štěníci nás radostně přivítali, jsou naprosto úžasní, nádherní, vymazlení a člověku se ani nechce věřit, že z takové malé černé kuličky vyroste velká dělová koule :D Mají ještě volného posledního pejska, takže pokud uvažujete o flatíkovi, neváhejte :)

 

28.7.2013 Krajská výstava Brno Žebětín

V neděli jsme se zúčastnili Krajské výstavy psů v Brně Žebětíně. Fíbo získal známku V1 VT a více informací si můžete přečíst v záložce Fíbo - Výstavy - KV Žebětín.

 

16.7.2013 Zoo Brno

Nápad navštívit zoo s Fíbem se mi zrodil v hlavě už dříve, ale až teď (a možná už trošku pozdě) jsem ho uskutečnila. Do zoo s námi šly i Verča a Berča :) Fíbo ze začátku štěkal na všechno, co se hnulo i na to, co se nehnulo (spící medvěd kamčatský nehnul ani brvou). Ale panička se vyzbrojila hromadou mlsek a odměňovala klid, což se vyplatilo :) Fíbo se trošku uklidnil, na lamy neštěkal (ani ho nerozhodilo, když nás jedna pronásledovala) a pštrosů už si skoro ani nevšiml. Na konci zoo ho trošku rozhodili plastový pejsci, se kterými jsme se museli jít blíže seznámit :) Návštěva zoo byla psychicky (pro psy) a fyzicky (pro nás) náročná, ale stálo to za to a možná se tam ještě někdy v budoucnu vydáme.

P.S. Málem bych zapomněla zmínit levharta, který se nás na zpáteční cestě pokusil ulovit a Fíbo z toho málem měl infarkt :D

 

13.7.2013 Víkenďák s Ulmannovými

V sobotu jsme se vydali do Nedvědic na víkendový lovecký výcvik s manžely Ulmannovými. Více informací v sekci Aktivity - Lovecký výcvik.

 

11. - 12.7.2013 Vodní záchranařina na přehradě

Naši kamarádi a známí Petr Kudera s Argem a Markét Charousová s Charlim se připravují na zkoušky z vodní záchranařiny a občas chodí trénovat na brněnskou přehradu. My s Fíbem jsme na všechno zvědaví a jak se jedná o vodu tak je Fíbo i pořádně nažhavený, takže jsme se k Petrovi a Markét přidali s tím, že si to chceme jen tak ze zvědavosti vyzkoušet. Petr byl moc hodný a ochotný, všechno nám vysvětlil, zapůjčil skvělý postroj a dělal i figuranta (v ne příliš příznivém počasí). Fíbo byl moc šikovný - nejprve měl z vody vytáhnout tonoucího. Jakmile uviděl oranžového peška, věděla jsem, že tonoucí se o svůj život bát nemusí :D Fíbovi nevadila ani zátěž kterou musí táhnout a s peškem i tonoucím pěkně doplaval ke břehu. Zkoušeli jsme i odložení u vody :D :D :D Fíbo nechtěl ani ležet (natož zůstat), takže jsem se druhý den vyzbrojila tunou pamlsků a hned to šlo lépe.

Dále měl Fíbo přitáhnout lano se člunem, to mu taky šlo, do lana se nezamotal a hezky ho vytáhl až ke mně na břeh :) Druhý den jsme zkoušeli i jestli přinese lano na člun, ale to se mu nechtělo, držel ho v tlamě, ale spíš si s ním chtěl hrát na břehu než ho nosit do vody :)

Nakonec jsme zkoušeli vození psa na "surfu". Petr měl nafouknutou madraci. Fíbovi se na ni vůbec nechtělo, ale na pamlsek hezky šel a na lehátko lehl. Vypadal trošku vyděšeně, takže jsme ho jen otočili u břehu a nechali vystoupit. Druhý den už na lehátko lezl ochotněji a vypadal i spokojeněji - v leže se napil vody, vyfoukl pár bublinek a ani z lehátka tak rychle nezdrhl, když jsem mu dala volno :)

Za oba dny moooc moc děkujeme a těšíme se na další plavání :)

 

6.7.2013 Procházka s bráchou Arnym

Na týdenním "výletě" doma v Krnově jsme nemohli zapomenout na návštěvu bráchy Arnyho. Jako již tradičně jsme šli na procházku po cvilínských kopcích. Kluci se spolu moc nebavili, Arny má z Fíba trochu respekt a chodí kolem něj po špičkách, ale nezlobili a nechali se i hezky vyfotit :) Arny je oproti žížalce Fíbovi pořádný macek, ale rozhodně není tlustý, je pěkně mohutný a pořádně chlupatý. Arny je moc hodný, krásný a po zásahu nůžkami, hřebenem a strojkem by byl ještě větší krasavec ;)

 

4.7.2013 Výročí

Dnes jsou to přesně dva roky, co jsme si přivezli domů malou černou chlupatou kuličku :) Od té doby už uplynulo spoustu vody, z Fíba vyrostl skvělý parťák a můj nejlepší kamarád ;) Na zahrádce jsme to náležitě oslavili společným baštěním melounu :)

 

2.7.2013 Veterina

V Krnově jsme se nechali přeočkovat (vzteklina atd.), nechat si napsat kapky na zánět v oušku a taky se Fíbo hezky zvážil, aby paní doktorka věděla, kolik odčervovacích tabletek mu napsat. Fíbo byl šikovný, i když v čekárně zase vyváděl, ale v ordinaci se nechal ďobnout i na váze postál :) Za statečnost dostal od paní doktorky mlsku a šli jsme domů :)

 

25.6.2013 Cvičák

V úterý jsme cvičili ve Zbrojovce "pod střechou", nejen kvůli horšímu počasí, ale také, aby pejsci měli nějakou změnu. Hala byla pro Fíba úplně nová, takže místo cvičení horlivě čmuchal a pátral. Tentokrát nám to moc nešlo, chůze u nohy nic moc, z odložení se zvedl, nechtěl se přiřazovat k noze :D Aspoň, že na konci lekce hezky přebíhal kladinu a áčko :) Jedna slečna fotila, tak možná budou i nějaké fotky :)

 

23.6.2013 Lovecký výcvik

V neděli jsme po dlouhé době byli na individuálce s paní Ulmannovou. Více info zde.

 

22.6.2013 Oblastní výstava psů

V sobotu jsme se zúčastnili Oblastní výstavy psů v Náměšti na Hané. Fíbo získal skvělé ocenění V1, VT, OV. Více o tom, jak nám to (ne)šlo si můžete přečíst v sekci Fíbo - Výstavy - OV Náměšť na Hané.

https://img8.rajce.idnes.cz/d0801/8/8324/8324145_ebd8626916cd0505b7bc520e83ca7d4e/images/DSC_2301.jpg?ver=2

 

18.6.2013 Cvičák

Velmi horký letní den nás zastihl v úterý na cvičáku, proto jsme mezi jednotlivými cviky dělali pauzy a nechávali pejsky koupat v jezírku, které tam mají. To ocenil asi nejvíce Fíbo, největší plavec ze skupiny.

Zase jsme cvičili chůzi u nohy, odložení ve skupině, oční kontakt a nakonec překážky - kladinu, tunel a áčko zvládl Fíbo bezvadně a houpačku na pamlsek taky. Ostatní pejsci ale umí houpačku skvěle přecházet i se zastavením, my to bohužel nemáme kde cvičit :(

Soňa měla na cvičáku foťák, takže pár fotek z tréninku zde.

Také jsme dostali domácí úkol na léto - cvičit oční kontakt.

https://img4.rajce.idnes.cz/d0401/8/8320/8320195_9d790aa983ccfcbb2d5c830ee4264067/images/kurzy_161.jpg?ver=2

 

14.-16.6.2013 Zahradiště

O víkendu jsme se opět zúčastnili víkendového loveckého výcviku s manžely Ulmannovými na Zahradiště. Bylo to super, skvělé, úžasné a Fíbo byl ještě šikovnější než minule. I o červnovém Zahradišti si můžete přečíst podrobný článek v sekci Aktivity - Lovecký výcvik - Víkendové výcviky na Zahradišti.

 

13.6.2013 Zelený bráška Gary

Ve čtvrtek složil bráška Abbey Ross Out of Control zkoušky OVVR a to velmi úspěšně v I. ceně s plným počtem bodů a jedním aportem se zvěří. Jsme na něj moc pyšní a jemu i paničce Markétě moc gratulujeme a těšíme se na další informace a fotky :) Více bude v sekci Sourozenci a Garyho záložce :)

 

12.6.2013 Stříhání

Bohužel jsem s Fíbem nemohla jít do salonu, tak ho doprovodil Adam a vše vím jen z vyprávění. Fíbo je velký krasavec, ale taky prý velký strašpytel, už ve dveřích se otočil a málem Adama vyvlekl ze salonu :D Možná si chudáček myslel, že jde na veterinu. Adam s ním zůstal po celou dobu stříhání a prý se pořád schovával a bál....prdelka moje, příště musím jít s ním a vzít velkou bednu pamlsků. Stříhat se byl jako obvykle v Canis salonu :)

 

11.6.2013 Cvičák

Opět jsme trénovali disciplíny ze ZOP. Fíbo má hezké přivolání, krásně předsedá. S chůzí u nohy jsme pořád trošku na štíru, ale už je to o dost lepší, než když jsme přišli poprvé. Trénovali jsme také oční kontakt, jak ho vylepšit a které cviky procvičovat. No a odložení super. Celkově nás Soňa chválila, říkala, že už jen dotáhnout cviky a odbourat pamlsky a první podzimní termín můžem jít na ZOP ;)

 

29.5.2013 Veterinář

Na veterině byl Fíbo moc hodný, nechal si pěkně odebrat krev, dostal oranžovou náplast. Přežil čištění análních žlázek a na váze se ukázalo krásných 29kg (o dvě více než minulý měsíc).
Cestou z veteriny nás zastavila paní s malým chlapečkem a se slovy: "My jsme měli taky flata a byl úplně stejný jako ten váš, nemůžu od něj odtrhnout oči...je nádherný...můžeme si ho pohladit...ať vám dělá jenom radost."
A po nástupu do šaliny slyším opodál sedícího dědu: "Že ti lidi mají tak velké ty psy...a dycky ženské." z jeho nicneříkajícího pohledu jsem nepochopila, jestli je to jako dobře nebo ne...ale v duchu jsem se musela zasmát.

 

Večer jsem volala na veterinu pro výsledky - tyroxin má Fíbo zase snížený, ale jelikož ho paní doktorka chválila jak má hezké očička (zarostlé) tak zatím prášky brát nebudeme a uvidíme (za měsíc až dva zase na kontrolu).

 

28.5.2013 Cvičák

Zkoušeli jsme disciplíny ze ZZO. Nejprve přivolání (nebo spíš odvolání) od dvou lidí, kteří si kopou s balonem. No, co myslíte, Fíbo k nim nadšeně běžel a samozřejmě si chtěl taky hrát, na moje "ke mně" sebou sice trošku škubl, ale nešel, tak jsem musela volat jménem a nakonec teda přiběhl :)
Potom jsme zkoušeli "chování psa krátkodobě přivázeného" - přivázala jsem Fíba ke kladině a šla se schovat za áčko, Fíbo se koukal, co se to děje a proč kolem něj probíhá ta slečna, ale nevyváděl, ani nezakňučel, jen se zvědavě díval :) Poslední ze speciálních cviků je "chování psa ve skupině osob", kdy máme přijít ke skupině osob (to se povedlo se sýrečkem v ruce), pak přistoupí rozhodčí, povídáme si (Fíbo má stále sedět u nohy a ne skákat na rozhodčího :D ) a potom přistoupí další osoba se psem (a Fíbo má stále sedět u nohy) - no, jestli se k tomuhle někdy dohrabeme..... :D

Dále jsme dělali aport, který Fíbo přinesl hezky, jen jsem mu musela připomenout, že ho má přinést mě a ne Soni :D No a odložení v leže za pochodu musíme trénovat, protože Fíbo ne a ne dát rychle ten zadek na zem a prdelku špulí hezky na všechny okolo :D
Nakonec jsme ještě za pomoci Soni přešli žebřík - já jsem lákala Fíboše na sýr a Soňa mu nastavovala zadní nohy tak, aby se nepropadl dolů :D

 

21.5. Poloviční cvičák

Dnes jsme na cvičáku stihli "jen" dlouhodobé odložení. Soňa chodila mezi pejsky a volala "ke mně" (Fíbo nic), "k noze" (Fíbo nic), "pojď" (a Fíbo šel) :D Tak jsem ho zase položila a podruhé už na "pojď" nezareagoval a dostal odměnu :) Za chůzi u nohy jsme byli moooooooc pochváleni, Fíbo po mě házel očkem i bez pamlsku v ruce. Pak se moooooooc rozpršelo, takže jsme ještě předvedli ukázkový aport a běželi promočení domů :)

 

17.5. - 19.5.2013 Zahradiště

Prožili jsme nádherný víkend plný výcviku na Zahradišti s Ulmannovými. Bylo to báječné a těším se na červen, kdy pojedeme znovu. Více informací v záložce Aktivity - Lovecký výcvik - Víkendové výcviky na Zahradišti.

foto Lukáš Beránek, ch.s.Evigold

 

14.5.2013 Cvičák

Na cvičáku jsme si opět užili krásné počasí, Fíbo byl tak spařený, že když ho Soňa viděla, nechala nás vykoupat v rybníčku, který je součástí cvičáku. Jak je u Fíba zvykem, mokrý je jakoby si lokl živé vody, takže se mu i mně pak cvičilo mnohem lépe. Přivolání uličkou psů udělal Fíbo trošku napínavé, když si chtěl jít čuchnout k jedné fence, ale pak si to rozmyslel a běžel ke mně. Za chůzi u nohy nás Soňa pochválila, odložení taky super, obraty u nohy nám začínají jít, polohy u nohy taky....No, kdybychom byli pilnější v domácím cvičení, myslím, že by ZOPky nebyly problém ;) Na závěr se Fíbo i plazil (chtěně :D ) a zkoušíme odložení v leže, v sedě i ve stoje za pochodu.

 

12.5.2013 Narozeninová párty

V pondělí 13.5.2013 byly našim miláčkům už 2 roky. Jak jsme to velkolepě oslavili v neděli si můžete přečíst zde.

 

7.5.2013 Procházka s Abbey a Viky

Soňa a její kamarádka nás vytáhly na procházku z Maloměřic, po lesní cestě Šumbera až do našeho známého lomu :) Ráno vypadalo počasí všelijak, takže jsem se pořádně oblékla, nasadila gumáky a vyrazili jsme. Už na místě srazu jsem sundávala skoro všechno oblečení a funěla horkem :D Počasí tedy vyšlo krásně a tak jsme procházku mohly zakončit koupáním (pouze psím) v lomu. Za celou procházku jsme nikde nikoho nepotkali, pesani se krásně vyběhali, byli moc hodní a zapózovali i na několik skupinových fotek. V lomu se Viky a Fíbo tahali a honili o míček na provázku, který pak Soňa úspěšně utopila v lomu :D Dokonce i Abbey si chviličku hrála s Fíbem, tahali se o klacek a Abbey si ho potom vybojovala zpět, když jí ho Fíbo ukradl.
Skoro pětihodinová procházka nás tak krásně unavila, že jsme vynechali večerní cvičák a všechno budem dohánět samostatným cvičením na procházkách :)

 

1.5.2013 Coursing

Prvomájový den byl ve znamení coursingu a bylo to super!!! Více informací v záložce Aktivity - Coursing.

 

30.4.2013 Cvičák

Na cvičáku nás opět zastihlo krásné počasí. Dorazili jen 4 pejsci, včetně nás, takže byl čas pilovat vše po jednom. Chůze u nohy byla docela pěkná, Fíbo už nemusí mít mlsku u čumáku a hezky jde. První přivolání super, u druhého si vzpomněl, že jsou na cvičáku taky fenky a musel je jít nutně očuchat. Polohy u nohy dobrý, obraty u nohy taky, až na vlevo vbok, což nejde spíš mně :D Nakonec odložení ve skupině super, Fíbo se tentokrát nezvedl a to jsem ho nešla ani jednou pochválit :)

 

27. - 28.4.2013 Skvělý víkend

Strávili jsme úžasný víkend s úžasnými lidmi. Já jsem se dost nasmála, prodloužila si život a zlepšila náladu. Fíbo se dosyta vyběhal, vykoupal, nachytal pár klíšťat :)

V sobotu jsme s Verčou a Berčou a s Markét a Charlim šli do Mariánského údolí, do kterého jsem se zamilovala. Naprosto nádherný les, nádherná příroda a procházka zakončená psím koupáním - no prostě značka ideál. Fíbo samozřejmě musel cestou ztropit scénu s ridgebackem, který se ho evidentně bál, ale Fíbo ho musel prohnat a naskakovat na něj - no dostal samozřejmě seřvané, uražený musel jít u nohy a pak se mi krásně pomstil vyválením se v bahně :D Nechala jsem ho, ať se mstí, protože jsem věděla, že dojdeme k rybníku a tam se očistí :)

Sobota byla velkým dnem i pro Berrynku, která se konečně odvážila (naučila) plavat. Nejprve se dostala na druhou stranu říčky avšak o kousek dál už nebyla taková mělčina a tak, aby jí panička neutekla se do té vody prostě musela vrhnout :) No a pak u rybníku v Mariánském údolí už to byla brnkačka :) Nevrhá se do vody jako Fíbo, ale plavala daleko až za klukama (kteří soutěžili o míček) a pak s nimi zpátky :) Gratulujem :)

Neděle už nebyla tak slunečná jako sobota, pěkně se ochladilo, ale nepršelo, takže procházce v Ochozu u Brna s Klárou a Míšou a jejich Tobim a také s kamarádkou Anchie nic nebránilo. Opět jsme prošli krásný les, zastavili se u jeskyně Pekárna a došli až k farmě, kde jsme sledovali stravovací zvyky koz :D Fíbo a Tobi byli až na jednu "štěkanici-strkanici" moc hodní :) Fíbo zase využil koupání v říčce Říčka a vůbec mu nevadilo, že není teplo :) Po cestě jsme potkali 4-letého flata z ch.s. Bonny Dux, na kterého Fíbo samozřejmě musel dělat ramena, ale hned jsem mu to zatrhla....obluda... :)

 

23.4.2013 Cvičák

Minulý týden jsme cvičák vynechali, byla jsem trochu nemocná a potřebovala jsem si odpočinout. Tentokrát bylo opravdu krásné počasí a Fíbo byl trochu spařený a hlavně je jaro, hárají feny a Fíbo se zase předvedl.... Na přivolání se na mě podíval: "Za chvilku, ok?" a šel si dál čmuchat :D U hromadného odložení se jako jediný zvedl, když kolem něj procházela cvičitelka Soňa, protože "to je přece ta paní, co má supr mlsky, a co kdyby mi chtěla nějakou dát nebo jí nějaká omylem vypadla?" :D No a při odložení za pochodu v sedě si sice sedl, ale poté co jsem ho odměnila si jako největší lemra lehl a na povel "sedni" se svalil na bok, na další povel "sedni" předvedl ukázkové převalení na druhý bok :D Tak jsme aspon pobavili ostatní cvičící :) Nakonec jsme si dali kladinu, tunel (byl plechový a moc se mu do něj nechtělo, ale nakonec šel za sýrem) a pak jsme zkusili takovou super "prolízačku" Fíbo se odvážil jen na pár prvních šprušlí, ale příště to určitě vyzkoušíme znovu. Pár fotek po kliknutí na obrázek, byl s námi Ada, takže za fotky děkujeme jemu :)

 

22.4.2013 Přehrada

V pondělí jsme se vydali na výlet za Artuškem, Terka nás vzala na přehradu, vyzkoušet psí pláž Kozí horka. Bohužel pláž není označená, takže místo jsme odhadli, nikdo nás nevyhodil ani nám nevynadal, tak jsme se snad trefili. Kluci byli hodní, Fíbo vyhrával všechny míčky vhozené do vody, protože jeho skok daleký je nepřekonatelný a Artušek chodí do vody sice rychle, ale opatrně :D

Abychom nešli zpátky stejnou cestou, vzali jsme to lesem do Bystrce, kde jsme se rozloučili :) Bylo to parádně strávené odpoledne, pár fotek po kliknutí na obrázek.

 

21.4.2013 Bílá hora

V neděli nás panička od Dexíka vzala na Bílou horu, která je kousek od Vinohrad, bylo horko, pesani byli trošku unavení, ale i tak si hezky hráli, tahali se o uzel a žužlali si navzájem chlupy :D Na cestě zpátky jsme na vinohradském výběhu potkali dalšího kámoše Hachika (Chow-chow) a zdrželi jsme se další hodinu :D Čtyřhodinová procházka byla dle mého názoru velmi kvalitní, Fíbo doma spokojeně zalehl :) Fotky po kliknutí na obrázek.

 

20.4.2013 Lovecký výcvik

V sobotu jsme opět byli na výcviku s paní Ulmanovou a opět to bylo naprosto super, parádní a nejlepší. Více info zde.

 

17.4.2013 Veterina

Po měsíci jsme opět byli na kontrolu hladiny Tyroxinu v krvi. Musím říct, že byl Fíbo moc šikovný, s paní doktorkou se dokonce vítal, na odběr krve se nechal hezky podržet a pak sice zůstal stát bezpečně u dveří, ale piškotky z ruky si nenechal ujít. Výsledky zde.

Málem bych zapomněla, že jsem nechala Fíba zvážit na odčervení a málem jsem omdlela. Fíbo na váze kupodivu hezky postál a číslo se ustálilo na 27kg.... Takže přijímáme rady na ztučňovací dietu!!!

 

14.4.2013 První výcvik s paní Ulmanovou

Konečně jsme se dohodly na termínu, který oběma vyhovoval a setkaly jsme se na Vinohradech na první loveckém výcviku s paní Ulmanovou. Jak to probíhalo se dozvíte v záložce Aktivity - Lovecký výcvik - Radka Ulmanová.

 

13.4.2013 Fotoprocházka na Panské líše

Na facebooku nás Verča a Berča pozvali na událost - Fotoprocházka. Nejprve jsem vůbec nevěděla o co jde a moc se mi jít nechtělo, ale jak se datum procházky přibližovalo, těšila jsem se víc a víc. Událost vytvořila fotografka Karolína Kramolišová, která již pořádala podzimní a zimní fotoprocházku, ze kterých vznikly moc hezké fotky. No a kde se fotí psi (a Fíbo také) tam já nesmím chybět. Jako již tradičně jsem měla trochu obavy co bude Fíbo říkat na ostatní psí kluky, ale sešla se převaha fen a štěňat a snad jen 4 dospělí psi. Fíbo byl naprosto úžasný, kluků si nevšímal a když náhodou dva běželi pro jeden balon (který samozřejmě nebyl Fíba) tak ani nezavrčel, až jsem valila oči. Obešli jsme celou, velmi zabahněnou, Panskou líchu a skončili na statku, kde se pesani vyráchali ve vodím příkopě. Celá procházka byla dokumentována nejen Karolínou, ale také dalšími fotonadšenci a máme tudíž opravdu krásné záběry.

Fotky    Karolína Kramolišová

            Tomáš Felcman

            Marek Blaško

            Jana Sedláková

            Jiří Žák

            Ivana Zikan

 

9.4.2013 Cvičák

První cvičák bez sněhu, jupí :D Zase jsme dělali chůzi u nohy, obraty u nohy, polohy u nohy. Na hromadném odložení byl Fíbo dokonce pochválen :) Děláme to tak, že psy odložíme a sami si určíme vzdálenost, do které půjdeme (já třeba 15 kroků) a pak se můžeme k psovi vracet a odměňovat ho, jak často uznáme za vhodné ale tak, aby pes pokud možno neudělal chybu. Vždy, když jsem měla pocit, že Fíbo něco větří nebo se moc rozhlíží, tak jsem ho šla odměnit (kousek od nás cvičil pejsek, na cestě semtam projelo auto a také tam chodili pejsci). Fíbo byl opravdu šikovný a moc často jsem se vracet nemusela, chybu neudělal.

Zkoušeli jsme i slalom mezi pejsky a tradičně i kladinu a áčko. První kladina byla ostuda, Fíbo se pořád díval kudy dolů, nemohly se mu všechny čtyři nožky vlézt na kladinu a na konci skočil paní cvičitelce do náruče, místo aby hezky seběhl :D Další dva pokusy už byly na jedničku a áčko se taky povedlo na první pokus.

Na aportu, kde se Fíbo mohl převést zase dělal ofuky. K prvnímu doběhl a jako největší dámička hledal čisté místo na dummíku, nakonec našel, vzal ho a donesl i s předsednutím. Druhý aport byl podobný, ale jak ke mně doběhl tak nepředsedl, já jsem kousek zacouvala, ale on našel na zemi něco lepšího, pustil dummy a začal čuchat :D No klasika...
Na konci tréninku ho paní cvičitelka pochválila a řekla, že je vidět, že ho to baví čím dál tím víc ;)

 

8.4.2013 První klíště

Tak jsem vytáhla letošní první klíště, nejvyšší čas objednat obojek Scalibor. Nevím, jestli si Fíbo přinesl klíště ze srazu, ale bylo pěkně pevně připité a vůbec se mu nechtělo ven. Naše špachtlička na vytahování klíšťat naštěstí zafungovala a klíště šlo ven se všemi částmi těla, které původně mělo. Co však vypovědělo službu byl náš zapalovač, tak jsem musela klíště spláchnout do záchodu...

 

7.4.2013 Zimně-jarní rodinný sraz

Jupííí, podařilo se nám zorganizovat v pořadí již třetí rodinný sraz. Více informací v záložce Rodinné srazy.

 

2.4.2013 Cvičák

Jelikož se v neděli měnil čas na letní, konečně jsme byli na cvičáku za světla, ale stále ve sněhu. Na začátku se pesani mohli zase proběhnout a pak následovalo nejvtipnější přivolání v historii našeho cvičení. Jeden pán Fíba držel, já jsem šla stranou, na mé zavolání běžel ke mně a v tom mu Soňa do cesty hodila kedlubnu (kterou koupila svým morčatům) :D Fíbo samozřejmě hned šel obhlídnout co to kolem něj letělo, očuchal, vzal do tlamy a běžel ke mně :D
Pak jsme zase dělali chůzi u nohy, obraty u nohy, slalom mezi ostatními pejsky a odložení ve skupině. Fíbo byl šikovný a na sýreček zase hezky poslouchal :)

 

26.3.2013 Cvičák

Tentokrát jsme na cvičák vzali i Adu, aby nás mohl pozorovat. Zima ani sníh neustaly, agiliťáci opět zůstali v teple a tak jsme měli celý cvičák pro sebe a pesani se mohli proběhnout. Kromě Fíba tam byly samé fenky, takže radost veliká ;) Vzala jsem mu nakrájený sýr a paní cvičitelka si hned všimla, jak je do cvičení nadšený a dokonce vrtí i ocáskem :D Chůze u nohy byla tedy lepší, stejně tak i obraty a polohy u nohy. Dozvěděli jsme se pár "dost cool" vychytávek, o kterých jsem ještě nikdy neslyšela ;) Zase jsme dělali přechod kladina a áčka (tentokrát napoprvé) a zkusili jsme i houpačku ;) Odložení ve skupině zvládl Fíbo krásně.

 

19.3.2013 Cvičák

Namotivovaní z Heroltic jsme se zase vydali na cvičák k paní Šabacké. Byla velká zima, na cvičáku ani noha (z agiliťáků), sníh všude kam se podíváš. Paní Soňa chtěla trénink zkrátit, ale nakonec nám to tak uteklo, že jsem ani nestihla sledovat promočené boty. Dělali jsme chůzi u nohy, obraty u nohy, polohy u nohy, odložení ve skupině, přechod kladiny a áčka. U kladiny musela asistovat paní cvičitelka, protože Fíbo byl tak hrrrrrrrr, že jsem měla strach, že spadne a tak jsme ho radši obě jistily. Ačko zvládl až napotřetí, ostuda :D Dělali jsme taky aport, který jsem samozřejmě nevzala, tak jsem mu hodila přetahovadlo, ale to moc aportovat nechtěl, spíš si s ním hrát. S dummy to umí líp.

 

14.-17.3.2013 Heroltice u Tišnova

Škola pracovní a zábavné kynologie, která působí v Herolticích u Tišnova je všemi oblíbená a doporučovaná, proto jsem se rozhodla, že to musíme vyzkoušet i my. Z mnoha nabízených kurzů jsem si vybrala kurz Stopa a poslušnost (podle ZOP a ZPU1) a moc se nám to s Fíbem líbilo. Více informací v záložce Aktivity - Heroltice.

 

12.3.2013

Fíbo měl dnes perný den. Ráno jsme jeli na veterinu na kontrolu krve. Fíbo nechtěl vejít ani do dveří, při odběru krve se na stole třepal jak ratlík, můj bobánek malinký. Pan doktor mu pak dal piškotek, ale stejně pořád stál u dveří a nešťastně koukal. Hladina tyroxinu je sice v normě, ale až na spodní hranici, což je na pejska, který "se léčí" (bere Letrox) málo, proto máme zvýšit dávku z jednoho prášku na jeden a půl. Paní doktorka si ale pořád myslí, že je to jen dočasné, tak budem doufat a čekat ;)

Odpoledne jsme se vydali na procházku s Berrinkou, která si ze setkání odnesla válečné zranění. Když se s Fíbem honili, v zápalu boje přehlídla plot a pokusila se ho proběhnout, na neštěstí tam byla asi nějaká ulomená tyčka nebo kdovíco a Berry má na nose, mezi očima asi 10cm dlouhou rýhu. Krev jí vůbec netekla, jen si skalpovala chlupy, chuďátko. Bylo mi jí tak líto, ale ona o tom snad vůbec nevěděla :D Teď budem je čekat a sledovat, jestli jí to zaroste bílýma nebo černýma chlupama :D

No a večer, na šestou hodinu jsme se vydali na cvičák. Jupííííííííí! Konečně jsem napsala na KK Zetor, konkrétně paní Šabacké z Psí školy Cituška, která na Zetoru cvičí a domluvili jsme se na tuto hodinu. Když mě paní Šabacká viděla, jak s Fíbem "zápasím", jak mě tahá hned k ní a hned k pejskům tak trochu "zalitovala" že nás zařadila do skupinky pokročilých, ale na konci tréninku usoudila, že to bylo správné, že to s Fíbem zvládnem a že je vlastně správně nadšený :D Zetor máme za kopcem, takže procházka spojená s cvičením je značka ideál ;)

Na cvičáku jsme dělali chůzi u nohy, slalom mezi pejsky, odložení, sedni-lehni-vstaň a přivolání. Fíbo byl šikovný, jen prostě musí pořád čuchat ostatní pejsky a hrnout se k nim ;) Mezi cvičením jednotlivých cviků se každý páneček se svým pejskem přetahoval, což bylo fajn a Fíba to ještě více rozparádilo :D

Snad mi to bude časové vycházet a budeme na cvičení chodit i dál ;)

 

2.3.-3.3.2013 Pozitivně motivační víkend

Zúčastnili jsme se semináře a lekce pozitivní motivace s Petrou Marečkovou. Více v záložce Aktivity - Klikrtrénink.

 

16.2.2013 Pozitivní motivace

Zúčastnila jsem se semináře o pozitivní motivaci. Více v záložce Aktivity - Klikrtrénink.

 

15.2.2013 Procházka s flatíma klukama

Na pátek jsme se domluvili na vycházku do Medlánek s Terkou a Artíkem a taky s Markétou a Charliem (Cherokee Bohemia Luxyvett), s kterým jsme se potkali na coursingu. Kluci se nejprve socializovali s košíkama, ale byli hodní a většinu procházky mohli běhat na volno bez košíků. Občas na sebe zavrčeli, zaštěkali a chtěli se pošťuchovat, ale rychle reagovali na náš nesouhlasný křik ;) Byli opravdu moc hodní (nad mé očekávání) a už se těšíme na další společnou procházku.

Povídání očima Terky je také na Artuškově webu.

 

13.2.2013 Výlet do Moravan

Poslední týden před začátkem mého dalšího semestru si užíváme a výletujem. V neděli 10.2. nás Klára s Míšou a Tobiškem vzali k brněnské přehradě, podél které jsme šli až na hrad Veveří. Kluci byli moc hodní, trasa krásná a určitě se tam ještě někdy (na jaře nebo v létě) podíváme ;)

V den výročí 21 měsíců našich černých kuliček jsme se vydali do Moravan za holkama (Viky a Abbey) a přijela i naše oblíbená ségra Kardi s paničkou Janou. Soňa vybrala trasu zasněženými poli a lesy Moravan a pesani si procházku maximálně užili. Nakonec jsme na poli postavili sněhulačku a úplně mokří a příjemně unavení jsme se vraceli zpět. Jana s Kardi jely domů a my s Fíbem jsme ještě chvíli zůstali u Soni. Fíbo byl na zahradě s holkama a já si uvnitř sušila skrz na skrz promočené boty :D

Hned jak jsme dorazili domů Fíbo lehl a spal a spal a spal...

fotky od Soni zde

 

9.2.2013 Coursing

Zúčastnili jsme se naší první lekce coursingu. Více v záložce Aktivity - Coursing.

 

5.2.2013 Veterina

Fíbovi se čumáček docela zlepšil, ale očka moc nezarůstají. Vydali jsme se za paní doktorkou na kontrolu. Udělala seškrab z čenichu a očí a vše opět vyšlo negativní (demodexe, bakterie, paraziti, kvasinky). Nechala jsem Fíbovi odebrat krev na vyšetření. Výsledkem je, že má játra i ledviny v pořádku, cukr v krvi v pořádku. Jen má snížený tyroxin (hormon štítné žlázy), ale paní doktorka říkala, že si myslí, že je to jen dočasné a dostane na to nějaké prášky.

Na to, jak Fíbo nesnáší doktory byl moc šikovný, hodný a v ordinaci ani moc nevyváděl :-*

Více v záložce Fíbo - Zdraví.

 

3.2.2013 Udržovací výcvik u Kristýny Šedé

Více v podsekci Aktivity - Lovecký výcvik - Udržovací tréninky.

 

2.2.2013 - DuoCACIB Brno

V sobotu jsme se s Adamem a bez Fíbečka vydali na brněnské výstaviště, omrknout kruh flatů a já jsem musela s "tupě nadšeným a šťastným výrazem tříletého dítěte" projít také kolem kruhu Irských vlkodavů :)

Flatíky posuzovala paní rozhodčí Kirsi Nieminen z Finska, která vždy s vystavovateli promluvila a vysvětlila své rozhodnutí. V třídě dorost se vystavovala naše kamarádka Berrynka (Blueberry z Andělského vrchu), byla to její i paniččina premiéra. Berrynka v kruhu hezky běhala, ale paní rozhodčí se jí moc nelíbila a skoro na sebe nenechala sáhnout a nakonec nechtěla ani moc postát, přesto však dostala VN4 (velmi nadějný) a my moc gratulujeme ;)

U kruhu jsme si dali sraz se Soňou a Honzou a taky s Terkou a Pavlem. S Terkou bychom chtěly navštívit výcvik Martina Incédiho v Palačově, ale jelikož je to trochu z ruky, nějak se tam pořád nemůžeme dostat, ale DOSTANEM! :D

Všichni se ptali, kdy bude další rodinný sraz, moc mě to potěšilo, že se tradice uchytila a všichni se na setkání těší. Řekli jsme si, že jakmile napadne sníh, vyrazíme (šlo by to i v bahně, ale to by nebyl ten pravý zimní sraz).

Nejlepší na výstavě bylo, že jsme zase vydyndali spoustu vzorečků granulí a hlavně jsem objevila dva flatí kalendáře na rok 2013 a už je máme doma ;) Fíboškovi jsme ještě koupili oháňku a vepřové ucho a upalovali jsme spokojeně domů :)

 

Naše soužití s bažantem

14.1.2013 - den pátý

Vzali jsme bážu na zahrádku, byl dokonale rozmrzlý a Fíbo ho zase ani sám nepodržel. Jsem ale ráda, že nemá k bážovi averzi, protože když jsem s ním dělala blbinky a křičela, tahala ho po zemi a házela vzduchem, tak se o něj pořád hodně zajímal. Když s bážou běhám po zahradě, tak ho Fíbo chytá do tlamy i sám, ale jen na nejtenčích místech - krk, nožky :D No, aspoň něco ;)

Báža nás dnes navždy opustil, ale nechali jsme si z něj křidýlka a plánuju je ještě využít...uvidíme, jak to dopadne :)

 

13.1.2013 - den čtvrtý

Přes noc hodně mrzlo a báža uložený za oknem byl mírně ztuhlý. Fíbo ho po mírném přemlouvání opět podržel v tlamě a když jsem popoběhla a zavolala "ke mně" tak ho dokonce s předsednutím donesl. Odpoledne se však ukázalo, že ranní úspěch byl dán tuhostí bažanta, protože během dne dokonale rozmrzl a Fíbo už ho nechtěl ani sám podržet :(

 

12.1.2013 - den třetí

Vzala jsem na pole (půl)králičí dummy a několikrát jsme udělali klasický aport. Fíbo je pěkný vykuk, krásně čeká u nohy až ho vyšlu, pak pro aport nadšeně běží....nadšeně běží zpátky a asi metr předemnou ho pustí a začne si ho žužlat. Budeme muset trénovat víc s králičími dummíky, aby se odnaučil si s tím hrát. Pak jsem vytáhla bážu a donáška opět veškerá žádná. Došlo na vkládání (v našem případě spíš nacpání) do tlamy. Vždycky Fíba mooooc chválím a po povelu "podej" taky řádně odměňuju. A světe div se, Fíbo opravdu sám podržel bažanta v tlamě!!!! Radostí jsme na poli udělali nadšený taneček a šli se projít (odreagovat) a házet klacíky k nedalekému paloučku. Po trošičce běhání jsem to opět zkusila - poprvé nepodržel, ale i tak dostal odměnku a podruhé už držel a já s připraveným foťákem zachytila, ten pamětihodný okamžik ;) První fotka mapuje Fíbův umučený výraz, pak hned bážu pustil a opět jsme se šli projít. Pak jsem to zkusila naposled a výsledek můžete vidět níže ;) Fíbo už se tváří statečně (což se bohužel nedá říct o bážovi) a dokonce vyčkal mého povelu "podej" a nepustil bážu na zem ;)

Škoda, že báža vypadá, že už vydrží jen zítřek a bude s ním ámen, ale i tak nám posloužil dobře ;)

 

11.1.2013 - den druhý

Prakticky se opakovalo to, co předešlý den. Fíbo bážu našel, nadšeně ho očuchával a pak si šel po svých. Zase jsem s bážou lítala po poli, křičela, volala a Fíbo se o něj zajímal, ale donést ho ne a ne. Několikrát jsem mu ho vložila do tlamy a už se tak neškube, ale sám ho nepodrží. Báža je značně unaven...

 

10.1.2013 - den první

Jelikož jsme potřebovali v brněnském minimrazáčku uvolnit místo, vzala jsem do Krnova bážu. Báža hezky rozmrzl a na dnešní trénink byl natěšený, což se ovšem nedá říct o Fíbovi :D Nejprve jsme s novým obyčejným dummy vyzkoušeli pár normálních aportů. To samé s (půl)králičím dummy a pak ještě povel BACK. Vše Fíbovi krásně šlo. Pak jsem schovala (půl)králičí a bažantí dummy a Fíbo s povelem "hledej" je pěkně našel. Přišla bážova chvíle. Schovala jsem ho s bažantím dummy. Fíbo dummy hezky našel a přinesl, pak šel hledat znovu a našel.......a.........nepřinesl :D Báža byl zklamaný.... Fíbo ho sice nadšeně očuchává, ale do tlamy ho ne a ne vzít. Tak jsem bážu vzala a běhala s ním a křičela...Fíbo za námi a cvakal po bážovi zubama a vždy ho chytil jen za krček (nejtenčí místo) a hned pustil, když ucítil peří a maso v tlamě :D Za každý kontakt s bážou jsem ho odměňovala a nakonec zkusila i bážu vložit do tlamy...No, Fíbo už se tak necuká, ale nadšený z toho není ;)

Ještě odpoledne jsme bážu vzali na pole - několikrát odhodili, několikrát dali do tlamy, ale sám ho nepřinesl. Uvidíme zítra....

 

3.1.2013 Zkouška vánočních dárků

Již od počátku roku 2013 nezahálíme s tréninkem. Fíbo doma nechtěl moc v tlamě držet bažantího dummy a tak jsem se rozhodla vyzkoušet ho v terénu. Na paloučku Adam schoval Fíbovi všechny nové dummíky a Fíbo s povelem "hledej" je krásně hledal. Občas ho podezřívám, že se jde jen tak proběhnout, ale dummy hezky našel a dokonce toho pernatého hned na poprvé krásně uchopil uprostřed a přinesl. Trošku zlobí s odevzdáním, možná je to tím, že jsou dummíky nové a Fíbo je ještě nemá pořádně ožužlané a tak je často pouští metr ode mně, nadšeně je očichává a ohlodává. Po pár korekcích však hezky DRŽÍ a nosí ;)

Po dlouhé době jsme zkoušeli také povel BACK (dopředu). Fíbo hezky vyráží i donáší, jen když jsme hodili jednoho dummy doleva a druhého doprava on měl přinést toho prvně hozeného, tak samozřejmě běžel pro toho, co viděl naposled. Napotřetí už však pochopil, že takhle to nechci a donesl nejprve toho, pro kterého jsem ho poslala. Ono to půjde, jen musíme trénovat ;)

Dokonce jsme zkusili i postoj a Fíbo krásně stál i na granule ;) Jen je vidět, že tu levou operovanou nožku má trošku vytočenou...

Pokroky s klikrem v záložce Výcvik - Klikrtrénink.